Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Country Clup – İstanbul Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı, İstanbul ili Beykoz İlçe sınırlarında Polonezköy Doğal Yaşam Parkı yanında bulunmaktadır. 131 Dönüm arazi içerisinde Doğal bir alan içerisinde bulunan Hayvanat Bahçesi Polonezköy Country Club bünyesinde açılan bir hayvanat bahçesidir. Bu Hayvanat Bahçesinin En Güzel Özelliği Doğa, Hayvanlar ve İnsanların iç içe olmasıdır.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı, İsminden de anlaşılacağı gibi Doğal bir yerdir. Hayvanların neredeyse tamamına yakını ya serbet dolaşıyor ya da ziyaretçilerin yaşam alanlarına girebileceği bölümler bulunuyor. Bu Bölümlere girip onları sevebilyor ve yiyeceklerini sizler yedirebiliyorsunuz.

Tesiste ki Hayvanlardan biraz bahsedecek olursak,  Alageyik, Keçi, Hollanda Tavşanı, Deve, Eşek, Tilki, Lemur, Karaca, Kızılgeyik, Kurt, Lama, Mara, Oklu kirpi, Zebra, Rokun, Kedi, Köpek, Kanguru, Maymun, Kuş Türleri olarak, Baykuş, Sülün, Angut Ördeği, Avusturalya Kazı, Bahama Ördeği, BeyazKuğu, Deve kuşu, Flamingo, Jako Papağanı, Leylek, Pelikan, Turna, Tavuskuşu, Sürüngen Türleri  olarak, Piton Yılanı, Kaplumbağa, Timsah, İguana, Dev Piton Yılanı burada görebilir, hatta bir çoğunu sevebilirsiniz.

Ayrıca Çocuklar için oyun alanları bulunuyor. Mini Golf oyun alanı, Araba Treni, Salıncak, Büyük Satranç oyun alanı, Tırmanma Sahası, Poni İle At Gezisintisi, Yaylı Oyuncaklar, Lunapark Oyun Alanı bulunuyor. Bunların bazıları için ek ücret ödemeniz gerekiyor.

OKUMALISIN  İztuzu Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Fiyatlar 2020?

Tesiste ayrıca, Bir Gölet Bulunuyor. İçerisinde kıyıya bağlı halde bulunan bir sandal ile görsel bir güzellik katılmış. Sandala binip fotoğraf çektirebilirsiniz. Tesiste bir de Havuz bulunuyor, Girecekseniz eğer Girişte bunu belirtip o şekilde bilet alın, ayrı bir ücrete tabi çünkü. So olarak yeme içme kısmından söz ediyim içeriisnde Büfe – Kafeterya tarzında bir yer var o yerden istediğiniz ne varsa alabilirsiniz. Hatta Mangal yapmak istersrniz, Bu yer de satılan ürünlerden alıp kapalı çardakların içerisinde Piknik yapabilirsiniz.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Giriş Ücreti;

Yetişkin için 50 TL,

Çocuklardan ise 25 TL alınıyor.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı Ziyaret Saatleri;

Doğal Yaşam Parkı, Hafta içi 09.00 – 17.00 – Hafta sonu 09.00 – 18.30 saatleri arası açıktır.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı İletişim Bilgileri;

Adres:  Polonez, 75. Yıl Caddesi Beykoz-İstanbul

Tel:  0541 432 30 55

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkına Nasıl Gidilir?

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkı, İstanbul ili Beykoz İlçe sınırlarında Polonezköy Tabiat Parkının yanında bulunmaktadır.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkına Şahsi Aracıyla Gitmek için;

Anadolu yakasından gelecekler;  Kavacık yolundan 2-3 kilometre ilerledikten sonra Polonezköy tabelalarını göreceksiniz, Bu tabelayı takip ederek ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Göktürk Göleti Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasından gelecekler; Fatih Sultan Mehmet köprüsünü geçtikten sonra  Kavacık tabelasını takip edeceksiniz. Bu yoldan devam ettiğinizde karşınıza Polonezköy tabelası gelecektir, bu tabelayı takip ederek ulaşabilirsiniz.

Polonezköy Zoo Doğal Yaşam Parkına Toplu taşıma ile gelmek isteyenler;

Doğal Yaşam Parkının Anadolu Yakasında olmasından dolayı ilk olarak Anadolu yakasına gelmelisiniz.

Üsküda’dan Gelecekler; Üsküdar – Beykoz Otobüs hatlarından 15KÇ, 135G, 136 hat numaralı otobüsleri kullanarak Polonezköy tabiat parkına ulaşabilirsiniz.

Kavacık Aktarma Durağından;  137 numaralı Kavacık – Beykoz

Ümraniye Tarafından gelecekler;  138 numaralı Ümraniye Beykoz otobüslerine binebilirler. Bu hat üzerindeki son durağınız Cumhuriyet köyü oluyor. Ancak buraya Polonezköy yaklaşık 5 kilometre uzaklık mesafesindedir.

D1 Polonezköy-Üsküdar/Kadıköy hattından gelecekler;. Kadıköy’den Cumartesi Günleri, 06.30, 10.00, 14.00, 18.00 ve pazar günleri, 06.30, 10.00, 14.00, 18.00 saatlerinde kalkmaktadır.

TEM üzerinden gelecekler; TEM’in “Ümraniye Sarıgazi” çıkısından Eski şile yolu istikameti doğrusunda gittiğinizde  Alemdağ’a geliyorsunuz, buradan Cumhuriyet köyü yönünde ilerlediğinizde Polonezköy Tabelalarını takip ettiğinizde sizleri götürecektir.

Beykoz üzerinden gelecekler; Beykoz’dan yola çıktığınızda  Toygar’a oradan Mahmut Şevket Paşa’ya, oradan da Üçpınarlar mevkisine yöneldiğinize Polonezköy Tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.