Anasayfa / Ankara / Polonya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Polonya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Polonya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Polonya Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Polonya Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Polonya Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Polonya Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Polonya ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Polonya’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Polonya Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde Kuğulu Parkın tam karşısında bulunuyor.

Polonya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi-Cuma günü,  09.00-17.00 saatleri arası açıktır.

Polonya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Atatürk Bulvarı. No: 241 Kavaklıdere Çankaya/Ankara

Telefon:  0(312) 457 20 00 – 01

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

OKUMALISIN  Maşukiye Gezi Rehberi

Polonya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde Kuğulu Parkın tam karşısında Yazanlar sokakta bulunuyor.

Polonya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay ile Polonya Büyükelçiliği arası Otobüsle 10 dakikadır. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra hemen orada bulunuyor.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra hemen orada bulunuyor. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra TBMM’yi geçtikten sonra Kuğulu Park olarak bilinen yere geleceksiniz. Büyükelçilik hemen orada kalıyor, arabanızı müsait bir yere bırakarak, gidebilirsiniz.

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, 413-304-114-391-407 hatların herhangi birisine binerek gidebilirsiniz. Kuğulu Park durağında indikten sonra hemen orada bulunuyor.

OKUMALISIN  Buca Gölet Nerede-Nasıl Gidilir?

Metro ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra hemen orada bulunan büyükelçiliğe kolaylıkla gidebilirsiniz.

 Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir