Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Nerede – Nasıl Gidilir – Eskişehir

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Nerede – Nasıl Gidilir – Eskişehir

Sevgili Gezginler bu yazımızda  Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

          Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Hakkında       

Adalar Bölgesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesi sınırlarında kent merkezinde bulunur.  Porsuk Çayı, Sakarya Nehrinin bir koludur. Yaklaşık 450 km uzunluğa sahiptir. Nehir önceki dönemlerde aşırı derecede kirli olup hatta etrafına koku yayacak kadar ilgisizdi. İlçe merkezini ikiye bölen Porsuk Çayının kent merkezinde kalan bölümlerine adalar ismi verilmiştir.

Bu bölge öğrencilerin sıkça uğradığı Eskişehir’in hareketli bölgelerinden biridir. Etrafında bulunan cafe, restoran ve eğlence mekânları bölgenin çok hareketli bir yer olmasını sağlamıştır.

       Porsuk Çayı Gondol ve Bot Seferleri Hakkında       

Esbot olarak isimlendirilen botlar ile Adalar Bölgesi’nden Kentpark’ta bulunan Kentpark Plajı’na kadar gidebiliyorsunuz. Esbot hem turistik hem de ulaşım amaçlı hizmet vermektedir. Porsuk Çayı boyunca birkaç adet durağın yer aldığı bot turlarına Porsuk ile Doktorlar Caddesi birleşimi olan noktadan da binebilirsiniz.

Bot seferleri 13:00-20:00 arasında (Yaz ayları) faaliyet göstermektedir. Belirli saatler arası özel tur yapılmaktadır. Turlar en az 15 kişi ile hareket eder. Gidiş süresi 30 dakikadır. 6 yaş ve üzeri çocuklar ücrete tabidir.

               Porsuk Çayı Gondol Ücreti 2023 Yılı               

Gondol Turu………  150 TL (2023 Yılı Mart Ayı itibariyle..)

En Fazla 4 Kişi Binebilir. Çocuklar Dahil

                    Porsuk Çayı’na Nasıl Gidilir?                

Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Adalar bölgesi ise kent merkezinde bulunur.

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesine gitmek için toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

En hızlı ulaşım Tramvay ile sağlanmaktadır. Adalar bölgesinde bulunan İsmet İnönü ve Çarşı tramvay duraklarını kullanarak rahatlıkla bölgeye ulaşabilirsiniz. Eskişehir Tren istasyonuna yürüme mesafesi 10 dakikadır.

Hususi aracınızla rahatlıkla gelebilirsiniz fakat park sorunu yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı otoparka park etmenizi tavsiye ederim.

.

.

.

.

.

.

eskişehir gondol fiyatları

Eskişehir gondol turu

eskişehir gondol Turu fiyatları 2023

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments