Portakal Plajı Nerede-Nasıl Gidilir – Alanya

Portakal Plajı Nerede-Nasıl Gidilir – Alanya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Portakal Plajı Nerede-Nasıl Gidilir – Plaj Özellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                      Portakal Plajı                                      

Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Alanya İlçe merkezine yakın mesafededir. Yarımadanın doğusunda Keykubat Plajından sonra gelen plajdır. Hatta Keykubat Plajı’nın devamı niteliğindedir.  Alanya’nın Oba beldesinin doğu kıyılarında bulunan Portakal Plajının uzunluğu 1 km dir. Oba ve Tosmur semtlerinde bulunmaktadır. Portakal Plajı başlangıç noktası Oba Çayı’nın denize döküldüğü yer, plajın son noktası ise Dim Çayı’nın denize döküldüğü bölümdür. Plajın bazı kesimlerinde 60-70 metreyi bulan denize doğru sığ bir kumsal şeridi bulunmaktadır. Deniz tabanı genellikle kumluktur fakat bazı kesimlerde sert kum kayalarından oluşan bir taban vardır.

Sahil kesiminde ücretli plajları ve ücretsiz halk plajları mevcuttur.  Bu bölgede yiyecek ve içecek satan büfe ve kafeteryalar bulunmaktadır.  Mavi bayraklı olan Portakal Plajında açık denizde farklı su sporları alternatifleri yaptıran tekneler ve su sporları merkezi yer almaktadır. Rüzgar sörfü yapanlar bu plaja yoğun ilgi göstermektedir. Meraklıları için rüzgâr sörfü eğitimi verilmektedir. Kayalıklar kesimlerinde balık tutulmaktadır. Alanya’nın en serin plajıdır.

                    Portakal Plajı’na Nasıl Gidilir?                     

Portakal Plajı, Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Alanya İlçe merkezine yakın mesafededir. Merkezden yürüyerek de gidilmektedir. Portakal Plajına hususi aracınızla veya şehir içi otobüsleri ile ulaşabilmeniz mümkündür.

Plaja En Yakın Duraklar

Mesut Otel 32 m.

Türk Telekom 197 m.

Anık Otel 217 m.

Bu Otobüs hatları plaja yakınından geçmektedir. 1, 101, MAHMUTLAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.