Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Portakal Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Portakal Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Portakal Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Portakal Plajı

Portakal Plajı Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Alanya İlçe merkezine yakın mesafededir. Yarımadanın doğusunda Keykubat Plajından sonra gelen plajdır. Hatta Keykubat Plajı’nın devamı niteliğindedir.  Alanya’nın Oba beldesinin doğu kıyılarında bulunan Portakal Plajının uzunluğu 1 km dir. Oba ve Tosmur semtlerinde bulunmaktadır. Portakal Plajı başlangıç noktası Oba Çayı’nın denize döküldüğü yer, plajın son noktası ise Dim Çayı’nın denize döküldüğü bölümdür. Plajın bazı kesimlerinde 60-70 metreyi bulan denize doğru sığ bir kumsal şeridi bulunmaktadır. Deniz tabanı genellikle kumluktur fakat bazı kesimlerde sert kum kayalarından oluşan bir taban vardır.

Sahil kesiminde ücretli plajları ve ücretsiz halk plajları mevcuttur.  Bu bölgede yiyecek ve içecek satan büfe ve kafeteryalar bulunmaktadır.  Mavi bayraklı olan Portakal Plajında açık denizde farklı su sporları alternatifleri yaptıran tekneler ve su sporları merkezi yer almaktadır. Rüzgar sörfü yapanlar bu plaja yoğun ilgi göstermektedir. Meraklıları için rüzgâr sörfü eğitimi verilmektedir. Kayalıklar kesimlerinde balık tutulmaktadır. Alanya’nın en serin plajıdır.

OKUMALISIN  Ihlara Vadisi Nerede,Nasıl Gidilir, Gezilecek Yerler

Plaj Nerede Nasıl Gidilir?

Portakal Plajı Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Alanya İlçe merkezine yakın mesafededir. Merkezden yürüyerek de gidilmektedir. Portakal Plajına hususi aracınızla veya şehiriçi otobüsleri ile ulaşabilmeniz mümkündür.

Plaja En Yakın Duraklar

Mesut Otel 32 m.

Türk Telekom 197 m.

Anık Otel 217 m.

Bu Otobüs hatları plaja yakınından geçmektedir. 1, 101, MAHMUTLAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Ayrı Gezegen Cam Terası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Ayrı Gezegen Cam Terası Nerede – Nasıl Gidilir? Kocaeli’de Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir