Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Prenses Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Prenses Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Prenses Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? Plaj Giriş Ücreti ve Tesis Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Prenses Koyu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde Prenses Koyu Mevkisinde bulunmaktadır

Prenses Butik Otel’in bünyesinde işletilen Prenses Koyu Plajı, Büyükada’da muhakkak gidilmesi gereken yerler arasındadır.  350 Kişi kapasitesi olan bu plajda, restoran, büfe gibi hizmet alanları mevcut ve bunun yanında bütün ihtiyaçlarınız karşılanabiliyor.

Denizi temiz ve kumdur. Damsız girişe izin verilmektedir. Eğlence hiç eksik olmamakta. Çeşitli aktiviteler ve partiler düzenlenmektedir. Akşamları güzel bir gün batımı izlemek için ideal bir mekandır.

Prenses Koyu Plajı Giriş Ücretleri

Prenses Koyu Plajı 2020 Yılı Giriş Ücreti

 • Hafta İçi: 50 TL
 • Hafta Sonu: 60 TL
 • Duş ve tuvalet, emanet dolabı, şezlong, şemsiye ücrete dahil.
 • Can Kurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 19:00

Telefon: 0 216 382 30 34

Prenses Koyu Plajı Nerede?

Prenses Koyu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde Prenses Koyu Mevkiinde bulunmaktadır

Prenses Koyu Plajı Nasıl Gidilir?

Prenses Koyu Plajı’na gitmek için Aşıklar Yolu’nu çıkmanız gerekir. Yörükali Plajına yakın olan Prenses Koyu’na ayrıca iskeleden kalkan motorlarla da ulaşabilirsiniz. Mavi Marmara iskelesinin yanından ücretsiz servis yapan Prenses Koyu Plajı teknesini kullanabilirsiniz. Büyükada plajı Prenses Koyu’na 10 dakikada ulaşırsınız.

Büyükada’ya ulaşım oldukça kolaydır. Hem İstanbul’dan hem de Yalova’dan yaz aylarında pazar günleri ise İzmit’ten ulaşmak mümkündür. İstanbul da özellikle Avrupa yakasında Eminönü, Karaköy ve Kabataş iskelesi, Asya yakasında ise Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Acılar iskelelerinden denizyolu ile istediğiniz saatlerde adalara ulaşabilirsiniz. Adalara ulaşım gerçekleştiren firmalar İDO, şehir hatları, Dentur, Turyol, Mavi Marmara ve Prenstur’dur.

OKUMALISIN  Yaralıgöz Mesire ve Piknik Alanı Nerede - Nasıl Gidilir?

Vapur ile Yolculuk Süreleri

 • Kabataş – Büyükada   (direkt):                                60 dakika
 • Kabataş – Kadıköy-Tekmil Adalar- Büyükada:    105 dakika
 • Bostancı – Büyükada  (direkt):                                30 dakika
 • Bostancı – Heybeliada- Büyükada:                        45 dakika
 • Bostancı – Tekmil Adalar- Büyükada:                    60 dakika

Deniz Otobüsü ile Yolculuk Süreleri

 • Kabataş – Büyükada: 30 dakika
 • Bostancı – Büyükada: 10 dakika

Büyükada İskele Başmemurluğu Tel: (0216) 382 60 06

Büyükada Deniz Otobüsü İskele Memurluğu Tel: (0216) 382 44 36

Karaköy ve Eminönü’nden

Motorlar vasıtası ile adalara sabah saat:6.30’dan itibaren düzenli şekilde seferler yapılmaktadır. Yılın her günü gece 12’ye kadar Eminönü iskelesinden şehir hatları vapuruna binerek adalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Eminönü’nden kalkan vapur sırasıyla Kadıköy, Kınalıda, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada iskelesine uğramaktadır. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmekte ve bu hatlarda İstanbulkart’ınızı kullanabilir, kartınızın türüne göre indirimli tarifeden yararlanabilirsiniz.

Kabataş Limanı’ndan

Adalara gitmek için en çok kullanılan ve en yoğun olan limanlardandır. Adalara, vapur, motor ve deniz otobüsleri gibi geniş bir tercih sunması nedeni ile çok rağbet görmektedir. Yaz kış düzenli seferler uygulanmaktadır. İsterseniz şehir hatları vapuru kullanarak ucuza ulaşımı gerçekleştirebilir, isterseniz rahat ve hızlı bir ulaşım için İDO’yu tercih edebilirsiniz.

Avcılar’dan

Avcılar iskelesinden sadece yaz aylarında ve sabah 09.15 saatinde adalara gidiş gerçekleştirilebilmektedir. Geri dönüş için adalardan kalkış saati ise 19.15’tir. Avcılar’dan adalara sefer yapan tek firma olan Dentur Avrasya ile ulaşım sağlanabilmektedir. Avcılardan adalara seyahat süresi ise yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

OKUMALISIN  Uluburun Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

Bostancı’dan

Asya yakasında adalara ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım noktasıdır. Aynı Kabataş gibi deniz otobüsleri vapur ve motor gibi seçenekleri ile yolculara tercih seçenekleri vermektedir. Yaz kış düzenli seferler gerçekleştirilmektedir. Sabah 6.00’dan itibaren ulaşım aracı bulmak mümkündür.

Kadıköy İskelesi’nden

Şehir hatlarının Kabataş’tan düzenlenen vapurlar Kadıköy’e de uğramaktadır. Kadıköy-Büyükada arası sefer düzenleyen ilk alternatifimiz gece 12’ye kadar hizmet veren şehir hatları vapurlarıdır. Bunun dışında ikinci alternatif olarak Turyol Kadıköy’den adalara, sadece yaz aylarında adalara sefer düzenlemektedir. Turyol firması buraya hafta içi karşılıklı olarak 5, hafta sonu ise 6 sefer düzenlemektedir.

Kartal’dan

Kartal dan adalara yaz kış düzenli sadece Prenstur firması motor ile sefer düzenlemektedir. İlk sefer saat:06.30 dadır. Yaz döneminde ise bu seferlerin sıklığı yarım saatte bir olmakla birlikte yolculuk süresi ise yaklaşık 25 dakikadır. Böylelikle Kartal bölgesinde oturanların adaya istedikleri zamanda gidip gelmeleri mümkün olmaktadır.

Maltepe’den

Yazın ve kışın sadece günde üç kere mavi Marmara firması motorlar ile sefer düzenlemektedir. İlk ulaşım saat: 08.00’dadır.

Yalova’dan adalara ulaşım gidiş-dönüş olarak tek sefer yapılmaktadır. Yalova’dan kalkış saat 10.30 Heybeliada’dan kalkış ise saat:18.00’dir.

İzmit’ten adalara gidiş-dönüş sadece “Pazar” günleri Kocaeli Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir