Pürenli Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp – Düzce

Pürenli Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp – Düzce

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Pürenli Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları ve Yaylada Neler Yapılır? bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yayla, Bolu ile Düzce illeri arasında kalmaktadır. Bolu – Mudurnu ve Düzce – Gölyaka İlçesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Pürenli Yaylası, Doğu Karadeniz yaylalarını aratmayacak güzellikte bir yayladır. Bu güzel yaylada birde gölet bulunmaktadır. Özellikte kamp yapanlar bu gölet etrafında toplanıyorlar. Yayla 1400 m rakımda bulunmaktadır. Bu nedenle geceleri soğuk oluyor.

Pürenli Yaylası‘nın adı nadir bölgelerde yetişen Püren bitkisinden aldığı söylenmektedir. Pürenli Yaylası, coğrafik konumu ve yapısı nedeniyle çok zengin bitkisel çeşitliliğe sahip, Harika bir yer harika bir manzara, muhteşem bir doğa harikasıdır.

Pürenli Yaylasında neler yapılır dersek, Köknar ağaçlarının altında güzel yürüyüş alanları bulunan bu yaylada en güzel yapılacak şey kamp kurup bu güzel doğanın keyfini çıkartmak olacaktır. Ayrıca, Yürüyüşe çıktığınızda mantar toplamak için de çok elverişli bir alandır.

             Pürenli Yaylasında Kamp Yapılır mı?         

Pürenli Yaylasında Neler var – Neler yok dersek

  • Kamp için tesis yok,
  • Tuvalet bulunmuyor,
  • 2 adet çeşmesi var.
  • Telefon çekmiyor.
  • Yaylaya çıkmadan işinize yarayacak her şeyi getirmeyi unutmayınız. Herhangi market, bakkal bulunmuyor. Gölyaka ilçesinde alışverişinizi yaparak gelmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Temiz su ihtiyacını ise yayladaki kaynak sularından sağlayabilirsiniz.
  • Yayla 1400 m rakımda bulunmaktadır. Bu nedenle geceleri soğuk oluyor. Uyku tulumu almayı unutmayınız.
  • Yaylada yabani hayvanlar bulunuyor,  Ayı, Yaban Domuzu, Tilki, Geyik, Karaca gibi hayvanlara rastlayabilirsiniz.

Pürenli Yaylası Kamp Yasak mı?

  • Kamp Yapmak Serbesttir. Dönem Dönem Kamp Yapmak Yasaklanıyor. Gitmeden önce OGM ile iletişime geçebilirsiniz.

              Pürenli Yaylası Konaklama İmkanları                

Burada konaklamak için herhangi bir tesis bulunmuyor. Tek seçenek çadır kurarak kamp yapmak.

Pürenli Yaylası Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                   Pürenli Yaylası’na Nasıl Gidilir?                

Bolu ile Düzce illeri arasında kalmaktadır. Bolu-Mudurnu ve Düzce-Gölyaka İlçelerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Pürenli Yaylası, Gölyaka’ya 24 km Düzce’ye 28 km mesafede uzaklıktadır. Düzce ilinden ulaşım daha kolay olduğu için sizlere de buradan tarif edeceğiz.

Düzce ilinin Gölyaka ilçesine geldikten sonra,  24 km yol sizi bekliyor. Gölyaka ilçesinden Güzeldere Şelalesine doğru devam ediniz. Şelaleye yaklaştıktan sonra, Pürenli Yaylası tabelasından yukarı doğru kıvrılan dönemeçten U dönüşü yapıp yayla yoluna giriniz. Burada Orman işletme müdürlüğü ile karşılaşacaksınız. Buradan sola doğru dönerek daha sonra sağdaki yoldan devam edeceksiniz. Bu dönemeçlerde yönlendirici tabelalar bulunuyor.

Bolu ilinden gelecekler, Mudurnu ilçesine geldikten sonra Taşkesti yoluna doğru ilerlemeleri gerekiyor. Taşkeşti köyünde bulunan yönlendirici tabelalar ile Pürenli yaylasına ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.