Anasayfa / Aydın / Pygela Plajı (Kuştur Plajı) Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler -Kuşadası-Aydın

Pygela Plajı (Kuştur Plajı) Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler -Kuşadası-Aydın

Seyyahlar bu yazımızda Pygela Plajı (Kuştur Plajı) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri   Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

     Pygela Plajı (Kuştur Plajı)   

Pygela Plajı, Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İlçe merkezinin 5 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Kuşadası Kustur Halk plajı Selçuk mevkiinde bulunuyor.

Antik dönemde Pygeia Antik Kenti bulunduğu için Pygela Plajı ismini almıştır. Plaj tamamen ince kumlarla kaplıdır. Deniz sakin ve dalgasızdır. Oldukça temiz ve berraktır. Deniz içerisi yer yer kayalıklara denk gelebiliyorsunuz. Dikkat etmekte fayda var.

Kuşadası İzmir yolunun 3. km’de bulunan bu plaj genellikle yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Toplamda 1 km olan bu plaj, 600metrelik kum sahil şeridi ile Kuşadası’nın önemli plajlarından birisidir. 2000 yılında komple düzenlenerek otopark alanı kafeterya duş, tuvaletler konulmuştur.

Bu plajda su sporları ve plaj voleybolu aktivitelerini seven tatilciler için bu sahalar mevcuttur. Kuştur Plajı’na daha çok otel müşterileri ve günü birlik tatilciler gelmektedir ve hafta sonları özellikle çok yoğundur. Bu sebeple hafta sonları erken gitmenizi tavsiye ederim. Kuştur Plajı halka açık ücretsiz bir plajdır. Plaj üzerindeki işletmeciler şezlong ve şemsiyeden ücret almaktadır.

OKUMALISIN  Kızılcahamam Büyük Kaplıca Nerede- Nasıl Gidilir?

Kuşadası Pygela Plajı’na Nasıl Gidilir?

Pygela Plajı, Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İlçe merkezinin 5 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Kuşadası Kustur Halk plajı Selçuk mevkiinde bulunuyor.

Hususi aracıyla plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası merkezine gelmeniz gerekmektedir. Merkezden Selçuk Kuştur Caddesi’ne doğru ilerleyerek 10 dk lık yollculuk sonrasında plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası otobüsler ile plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası otogarına gelmeliler. Buradan plaj 5 km mesafede yer almaktadır. Kuşadası merkezden hareket eden minibüsler her 5 dk bir gitmektedir. Kuşadası Kuştur Plajı merkeze sadece 15 dakika uzaklıktadır ve şehir merkezinden geçen 1 numaralı minibüslerle plaja gidebilirsiniz. Bunun dışında plajın önünden geçen dolmuşlar yaz aylarında sabah 07:00 ile gece 24:00 arası çalışmaktadır.

  • Ankara’dan gelecekler 647 km, Uşak– Manisa – İzmir – Selçuk- Kuşadası
  • İstanbul’ dan gelecekler 649 km, Bursa – Balıkesir- Manisa -İzmir –Selçuk – Kuşadası
  • Manisa-Kuşadası arası yaklaşık 125 km ve 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Denizli-Kuşadası arası yaklaşık 186 km ve 2 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
OKUMALISIN  Kuşadası Kurşunlu Manastırı Nerede-Nasıl Gidilir?


Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir