Rakoczi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Tekirdağ Gezilecek Yerler

Rakoczi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Tekirdağ Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Rakoczi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Rakoczi Müzesi Hakkında Bilgiler                 

Rakoczi Müzesi, Tekirdağ il merkezinde Vali Konağı Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Erdes Beyi ve Macar Prensi 2. Ferencz Rakoczi ve beraberinde Padişah 3. Ahmet’in daveti üzerine Türkiye’ye gelen 250 kişilik bir mahiyet gurubunun 1720-1735 yılları arasında kendilerine tahsis edilen 24 evden günümüze kalan tek yapı olma özelliğini taşımaktadır.

Erdel Prensi ve Macar Halk Kurtuluş Kahramanı II.Rakoczi Frençh bu evde ömrünün 15 yılını geçirmiştir.  II. Rakoczi Frençh’in anılarına izafeten Macar Hükümeti tarafından 25 Eylül 1982 yılında müze olarak düzenlenerek ziyarete açılmıştır. Müze evinde Sergilenen eserler arasında Türk-Macar ilişkilerini ve iki ulusun halk sanatlarındaki beraberliklerini simgeleyen eserler ile Macar Kahraman Rakoczi’nin şahsi ve ailesine ait eşya, takıları ve giydiği kıyafetler bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Rüstem Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Mimarı Kim? TEKİRDAĞ

Rakoczi Müzesi, Türkiye ve Macaristan arasında gönül köprüsü haline gelmiştir. Türk Macar dostluğunun en büyük simgelerinden biridir  Ülkemize gelen macar halkı Tekirdağ’a gelerek bu müzeyi gezmektedir. İki katlı olan müze evinde, 2 tane orijinal obje bulunmaktadır. Alaturka Türk tuvaleti, su kuyusu ve mutfakta bulunan güğüm o eski günlerden kalmıştır. Müzede bulunan Diğer ürünler o günkü eşyaların taklitleri olarak yapılmıştır.

                       Rakoczi Müzesi Giriş Ücreti                    

Müze Giriş Ücreti  5 TL (2021 yılı itibari ile)

                Rakoczi Müzesi Ziyaret Saatleri                  

Müze Ziyaret Saatleri : 09.00-12.00 / 13.00-17.00

Pazar Günleri açıktır.

                      Rakoczi Müzesi’ne Nasıl Gidilir?             

Rakoczi Müzesi, Tekirdağ il merkezinde Vali Konağı Caddesi üzerinde bulunmaktadır.  Atatürk Bulvarı olarak bilinen ana bulvardan gidilmektedir. Tekirdağ Bandırma Feributu ve Tekirdağ Sahiline yakın bir konumdadır. Şehir merkezinde olduğundan dolayı oldukça kolaydır.

OKUMALISIN  Hasan Boğuldu Göleti Sütüven Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Şahsi aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.