Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Fatih – İstanbul?

Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Fatih – İstanbul?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir  Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

         Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi Hakkında       

Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi, İstanbul ilinin Fatih ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fatih ilçesindeki Beyazıt mahallesinde Ordu Caddesi üzerinde yer almaktadır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü bünyesinde kurulan ve alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi 1 Temmuz 2019 tarihinde açıldı.

Müze, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün 29.05.2013 tarih ve 60960384.151.01(34)-105377 sayılı onayıyla Özel Müze olarak tescillenmiştir.

1940’lı yıllardan itibaren Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Prehistorik dönemden Klasik döneme uzanan geniş bir yelpazede önemli kazılar gerçekleştirmişlerdir.

Paleolitik Çağ’dan itibaren Roma İmparatorluğu döneminin sonuna kadar olan döneme ait eserlerin sergilenmektedir. Müzede, çakmak taşları (sleks), volkan camları (obsidyen), kemik veya madeni aletler, pişmiş toprak kap ve kacaklar, heykeller, figürinler, tabletler, kesici, koruyucu ve vurucu silahlar, cam eşyalar, süs eşyaları, iğneler, mühürler, maskeler, sikkeler, günlük kullanım araç ve gereçler gibi eserlerin kronolojik olarak teşhir edilmektedir.

OKUMALISIN  Baca Mağarası Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati - Muğla?

   Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti    

Müzeyi ziyaret etmek için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

  Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi Ziyaret Saati   

Müzeyi Hafta içi her gün 09:00- 16:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Telefon: 0 (212) 440 00 00 / 11330

        Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi Nerede?         

Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi İstanbul ilinin Fatih ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fatih ilçesindeki Beyazıt mahallesinde Ordu Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 36ES, 38, 77A, 92B, 97, HVİST-12 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Tramvay ile gelmek isteyenler T1 hattını kullanmalıdır. Ayrıca Metro M2 ve Marmaray ile de ulaşım mevcuttur.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.