Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi Nerede-Nasıl Gidilir?

Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi Nerede-Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi

Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi(Müzesi) Kastamonu ilinin Cide ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

Rıfat Ilgaz’ın 1911 yılında Cide’de ilçesinde dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda babası bu evde doğup büyümüştür. Cide Belediyesi tarafından restore edilerek ziyarete açılmıştır. Ilgaz’ın vefatından sonra müze olarak halka açılan ev, Cide’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Müzede Rıfat Ilgaz’a ait olan eserler ve şahsi eşyalar sergilenmektedir. Özellikle İstanbul’dan getirilen çalışmam masası, kalemler, yatak, radyo, gözlük, takım elbise ve kitap gibi kişisel eşyalar sergileniyor. Ayrıca hayatının bir bölümünü kapsayan fotoğrafları sergileniyor. Müze Cide Rıfat Ilgaz Sarıyazma Kültür ve Sanat Festivali’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi (Müzesi) Nerede ve Nasıl Gidilir?

Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi(Müzesi) Kastamonu ilinin Cide ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

OKUMALISIN  Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Müzeye ulaşmak için Cide merkeze gelmeniz gerekmektedir. Cide’ye ulaşım sağlamak kara yoluyla sağlamak mümkündür. Kara yoluyla isterseniz kendi aracınızla, isterseniz otobüsle Cide’ye gelebilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

  • Zonguldak Cide arası yaklaşık 151 km
  • Ankara Cide arası yaklaşık 375 km
  • İstanbul Cide arası yaklaşık 526 km
  • Kocaeli Cide arası yaklaşık 435 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir