Rusya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Rusya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Rusya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Rusya Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Rusya Ankara Büyükelçiliği Hakkında;            

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Rusya Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Rusya Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Rusya’ya gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

               Rusya Ankara Büyükelçiliği Nerede;               

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi ile Hoşdere caddesi arasında Mesnevi sokağın üst kısmında kalmaktadır.

       Rusya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;      

Pazartesi-Cuma  08.30-13.00 / 15.00-18.30

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

      Rusya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;       18

Adres: Karyağdı Sok. No.5 Kavaklıdere, Çankaya-Ankara

Telefon: 0 (312) 439 2122

        Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;        

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi ile Hoşdere caddesi arasında Mesnevi sokağın üst kısmında kalmaktadır.

Rusya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 427-427/6 Nolu Çankaya yönüne giden  otobüslere binerek Karyağdı durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 427-427/6 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Karyağdı durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer,

  1. Yol, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz, bu dik rampanın devamında Mesnevi Sokak tabelasından dönüp sonrasında Karyağdı sokağına dönerek gidebilirsiniz.
  2. Yol, Dikmen Caddesi boyunca ilerledikten sonra Emniyet Genel Müdürlüğünü geçtikten sonraki ışıklı kavşaktan sola Mesnevi Sokağına döndükten sonra 200 metre ileride Karyağdı sokağına dönerek gidebilirsiniz.

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından Kalkan 427-427/6 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Karyağdı durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir. 413 No’lu otobüs ile gelecekseniz eğer Cinnah Caddesi Farabi durağı olarak bilinen durakta inerek, mesnevi sokağa doğru yürümelisiniz.

Metro ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra 427-427/6 Nolu Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Karyağdı durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir

 Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.