Sabancı Öğretmen Evi’ne Nasıl Gidilir – Otobüs – Metro – Dolmuş – İstanbul

Sabancı Öğretmen Evi’ne Nasıl Gidilir – Otobüs – Metro – Dolmuş – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sabancı Öğretmen Evi’ne Nasıl Gidilir – Otobüs – Metro – Dolmuşların hat numaraları ve İniş durakları  hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Sabancı Öğretmen Evi Nerede?                        

Öğretmen Evi, İstanbul ili Beykoz ilçesi sınırlarında Küçüksu Semtinde KüçüksuKasrı olarak bilinen yer ile Anadolu Hisarı olarak bilinen yerin arasında Göksu Deresi’nin yanında bulunmaktadır.

Bir zamanlar ‘Anadoluhisarı Özel Eğitim İlkokulu” olarak hizmet veren bu bina 1988 yılında Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla Sabancı Öğretmenevi‘ne dönüştürülmüş ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmiştir.
Toplam 5.200 m2 alan üzerinde kurulu olan bu yer  1.700 m2 kapalı alana sahiptir. Öğretmenlerin eğitim, seminer, toplantı, sosyal ve kültürel Faaliyetler ile toplantı ve sergi gerçekleştirilen salonlar bulunmaktadır.

Öğretmen Evi, 1.930 kişilik kapasiteye sahi Açık – Kapalı alanları ile hizmet vermektedir.  Düğün Salonu, 5 ayrı restoran, 400 kişilik kafeterya, yemekhane, Çocuk oyun Alanları, Yeşil ve Ağaçlık  dinlenme Alanları, Boğazın Güzel görüntüsü, Kahvaltı ve Akşam yemeklerinin vazgeçilmez adresi olmuştur.

           Sabancı Öğretmen Evi iletişim Bilgileri          

Adres: Göksu, Küçüksu Cd. No:10 Beykoz -İstanbul

İletişim Tel: 0 216 332 36 34

            Sabancı Öğretmen Evi’ne Nasıl Gidilir?          

Sabancı Öğretmen Evi’ne Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Beykoz – Üsküdar arası hizmet veren 15 hat No’lu otobüse Binip ANADOLU HİSARI veya KÜÇÜKSU durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirler

Tokatköy – Üsküdar arası hizmet veren 15T hat No’lu otobüse Binip ANADOLU HİSARI veya KÜÇÜKSU durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Beykoz – Kadıköy arası hizmet veren 15F hat No’lu otobüse Binip ANADOLU HİSARI veya KÜÇÜKSU durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Karanlıkdere – Çavuşbaşı – Üsküdar arası hizmet veren 15KÇ hat No’lu otobüse Binip ANADOLU HİSARI veya KÜÇÜKSU durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirler

Kavacık Yeni Cami – Kadıköy arası hizmet veren 114M hat No’lu otobüse Binip ANADOLU HİSARI veya KÜÇÜKSU durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirler

Şenevler – Üsküdar arası hizmet veren 15ŞN hat No’lu otobüse Binip ANADOLU HİSARI veya KÜÇÜKSU durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirler

Beykoz – Yenimahalle arası hizmet veren 15TY hat No’lu otobüse Binip ANADOLU HİSARI veya KÜÇÜKSU durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirler

 Öğretmen Evi’ne Dolmuş ile Nasıl Gidilir?

Dolmuş ile Gidecekler; Çavuşbaşı – Hekimbaşı – Medipol Ünüversitesi – Yenimahalle – Üsküdar – Beykoz  hattına binerek gelebilirler.

Sabancı Öğretmen Evi’ne Vapur ile Nasıl Gidilir?

Vapur ile Gidecekler;  Küçüksu – İstinye veya Küçüksu – Beşiktaş-Kabataş hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Öğretmen Evi’ne Otomobil ile Nasıl Gidilir?

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta Yerleştirilen Harita Yardımı ile Kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabancı Öğretmen evi önünde otopark alanı bulunuyor. Küçüksu Kasrı’na Ait Ücretli Otopark Alanına da Araçlarının bırakabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.