Sabun Çayı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Osmaniye

Sabun Çayı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Osmaniye

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sabun Çayı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

          Sabun Çayı Şelalesi Nerede?            

Sabun Şelalesi, Osmaniye ilinin Düziçi ilçesinde Gökçayır Köyünde bulunmaktadır. Şehir Merkezine 35 km, Düziçi ilçe merkezine ise yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan  doğa harikası bir yerdir.

   Sabun Çayı Şelalesi Hakkında Bilgiler   

Sabun Çayı Şelalesi, Yaklaşık 10 metre yükseklikten Sabun çayının akmasıyla oluşan bir şelaledir. Şelalenin suyu oldukça temiz ve berraktır. Şelalenin çevresinde Güzel piknik alanları, Yürüyüş Parkurları bulunuyor. Özellikle Hafta sonları büyük rağbet gören bu doğa harikası şelale, Zipline aktivitesi ile de büyük ilgi görmektedir.

James Bond filminin Adana’da çekilen bölümlerine ek olarak Sabun Çayı Şelalesinden de 5 sn.lik bir kesit yer alıyor. Bu sayede Şelalenin tanıtımı yapılmış ve birçok tur şirketi tarafından tur programı kapsamına alınmıştır.

       Sabun Çayı Şelalesi Giriş Ücreti           

Sabun Çayı Şelalesine ve Piknik alanlarına Giriş Ücretsizdir.

OKUMALISIN  Seka Park Nerede – Nasıl Gidilir - Kocaeli Gezilecek Yerler

    Sabun Çayı Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?    

Sabun Çayı Şelaleleri, Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Gökçayır Köyünde bulunur. Osmaniye Kent merkezine yaklaşık 35 km, Düziçi ilçe merkezine ise yaklaşık 6 km uzaklıktadır.

Şahsi Aracınızla gelecekler, tabelaları takip ederek, Düziçi ilçe merkezinden Sabun Çayı Şelalesi yönünde ilerledikten sonra aracınızla bir yere kadar gelebiliyorsunuz, bu kısımdan sonra 500-600 metre yürüme mesafesindedir.

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler,  Osmaniye il Merkezin den Düziçi otobüslerine binerek ilçe merkezine geldikten sonra Gökçayır Köyüne giden araçlara binerek şelaleye yakın bir yere ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.