Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Sabun Çayı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sabun Çayı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sabun Çayı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Osmaniye Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Sabun Çayı Şelalesi Nerede;

Osmaniye ilinin Düziçi ilçesinde Gökçayır Köyünde bulunmaktadır. Şehir Merkezine 35 km, Düziçi ilçe merkezine ise yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan doğa harikası bir yerdir.

Sabun Çayı Şelalesi Hakkında;

Sabun Çayı Şelalesi, Yaklaşık 10 metre yükseklikten Sabun çayının akmasıyla oluşan bir şelaledir. Şelalenin suyu oldukça temiz ve berraktır. Şelalenin çevresinde Güzel piknik alanları, Yürüyüş Parkurları bulunuyor. Özellikle Hafta sonları büyük rağbet gören bu doğa harikası şelale, Belediyenin sunmuş olduğu Zepline Hizmetiyle de büyük ilgi görmektedir. Ücretsiz olarak yararlanılan zepline şelaleye gelen misafirlere keyifli anlar yaşatmaktadır.(not: 15 yaş sınırı bulunuyor).

James Bond filminin Adana’da çekilen bölümlerine ek olarak Sabun Çayı Şelalesinden de 5 sn.lik bir kesit yer alıyor. Bu sayede Şelalenin tanıtımı yapılmış ve birçok tur şirketi tarafından tur programı kapsamına alınmıştır.

Sabun Çayı Şelalesi Giriş Ücreti;

Sabun Çayı Şelalesine ve Piknik alanlarına Giriş ücretsizdir.

OKUMALISIN  Sultanpınar Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp - Piknik - SAKARYA?

Sabun Çayı Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Sabun Çayı Şelaleleri, Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Gökçayır Köyünde bulunur. Osmaniye Kent merkezine yaklaşık 35 km, Düziçi ilçe merkezine ise yaklaşık 6 km uzaklıktadır.

Şahsi Aracınızla gelecekler, tabelaları takip ederek, Düziçi ilçe merkezinden Sabun Çayı Şelalesi yönünde ilerledikten sonra aracınızla bir yere kadar gelebiliyorsunuz, bu kısımdan sonra 500-600 metre yürüme mesafesindedir.

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler,  Osmaniye il Merkezin den Düziçi otobüslerine binerek ilçe merkezine geldikten sonra Gökçayır Köyüne giden araçlara binerek şelaleye yakın bir yere ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir