Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati  hakkında bilgiler vereceğiz.

 Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Hakkında Bilgiler 

Müze, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırları içerisinde Ulucanlar Mahallesi Şehitler Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Müze’de, Kurtuluş savaşında Çoluk-Çocuk, Genç Yaşlı demeden Antep ilinin ve Halkının İngiliz ve Fransız işgaline karşı yürüttüğü Kahraman hikayesi anlatılmaktadır.

Milli Mücadele Müzesinde o dönemden kalma silahlar, Kullanılan Eşyalar, Giyilen giysiler, Kitaplar ve sergiler sergilenmektedir. Müze binasında gelecek nesillere aktarılmak amacıyla yapılan 12 odalı tarihi yapı ve Müzenin bir bölümünde ise savaş zamanında önemli bir sığınak olan bir Mağara da sergi alanı bulunmaktadır.

Müze Binasından Bahsedecek olursak, Müzenin Giriş Bölümünde Sergi ve Sunum alanları bulunuyor. Bu alanı gezdikten sonra Mağara bölümüne geçiyorsunuz,  Burada mekatronik heykeller ile farklı farklı kompozisyonların oluşturulduğu, o zamana ait yaşam ve imkanlar sergileniyor. Oldukça gerçekçi tasarlanan heykeller gezerken bizleri duygulandırıyor. O şartlar altında insanların şehrini, Ülkesini savunması gerçekten takdire şayandır.

Bu alanı gezerken ses efektleri kullanılması farklı bir ambiyans katmış. Ayrıca Müzede, İngiliz ve Fransızlara ait silah parçaları şehir halkının kullandığı tabanca, av tüfeği, kılıç, kama, et satırı, kazma, kürek ve nacak gibi birçok eşya sergileniyor.

    Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Giriş Ücreti       

Müzeye Giriş Ücretsizdir.

  Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Ziyaret Saatleri   

Haftanın 7 günü açık olan bu Müze, 09.00 – 18.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

           Milli Mücadele Müzesi İletişim Bilgileri          

Adres: Suyabatmaz, Şahinbey – Gaziantep

Tel: (0342) 231 59 78

Şahinbey Milli Mücadele Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Müze, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırları içerisinde Ulucanlar Mahallesi Şehitler Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Gaziantep il merkezine yakın olan bu Müzeye gitmek oldukça kolaydır. Bakırcılar Çarşısına yakın bir konumdadır. Çarşı Merkezden yürüyerek gidebilirsiniz. Şahsi aracıyla gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz Navigasyon ile rahatça ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments