Şahinbey Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Teleferik – Miniatürk – Dağ Kızağı 2024

Şahinbey Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Teleferik – Miniatürk – Dağ Kızağı 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Şahinbey Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Teleferik Vadi Park ve Miniatürk hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Şahinbey Parkı                     

Şahinbey Parkı, Teleferik Park veya Teleferik Vadi Park olarak bilinen bu kompleks alan Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Park 300.000 m2 alanı ile 2010 yılında yapılarak kullanıma açılmıştır. Parkta yeşil alan için ayrılan kısım 160.000 m2 civarındadır.

Şahinbey Parkında; Teleferik, Dağ Kızağı, Miniatürk, Süs Havuzları, Çocuk Oyun Alanları,  Basketbol sahası, Yürüyüş Alanları, Koşu Parkuru, Anfi  Tiyatro , Spor aletleri grubunun olduğu alanlar, Fıskiyeli Aydınlatmalı Havuzlar, Mangal-Piknik Alanları, Lunapark ve Restoran işletmeleri bulunuyor. Ayrıca F35 savaş uçakları da farklı bir hava katmaktadır.

Parkın büyük bölümü yeşil alan üzerine kuruludur,bir çok çeşit ağaç ve çiçekler bulunuyor. Canlı Müzik yapan cafelerde müzik dinlemekte ayrıca bir keyifli oluyor. Havuzlarda yapılan ışıklı su gösterileri de ayrı bir görsel şov sunmaktadır.Sizlere Şahinbey parkında bulunan bazı yerler hakkında bilgiler verecek olursak;

      Şahinbey Miniatürk Hakkında Bilgiler      

Ülkemizde bulunan Kültürel değerlerimizin bazılarının sergilendiği bir alandır. Bu alan içerisinde, Ayasofya Cami, Selimiye Cami, Balıklı Göl, Anıtkabir, Çanakkale Şehitler Anıtı, Dolmabahçe Sarayı, Mevlana Türbesi, Pisa Kulesi, Moster Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Ortaköy Cami, Süleymaniye Cami, Atatürk’ün Doğduğu Ev, St. Antonie Kilisesi, Mescid-i Aksa, Kubbet’üs Al Sahra, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Cami, Tac Mahal, İshak Paşa Sarayı, İstanbul Boğaz Köprüsü, Gaziantep Kalesi, Şam Emevi Camisi, Sümela Manastırı ve Peri Bacaları bölüm bölüm sergilenmektedir.

        Şahinbey Parkı Teleferik Hakkında Bilgiler        

Şahinbey Parkını ve İlçeyi kuş bakışı izleyebilirsiniz. Gidiş-Dönüş toplam 1900 metre uzunluğunda, yerden yüksekliği 35 metre uzunluğunda ve 20 kabinden oluşmaktadır.

Şahinbey Parkı Teleferik Ücreti 2024 Yılı 20 TL

0-6 Yaş ÜCRETSİZDİR.

                    Dağ Kızağı Hakkında Bilgiler                          

470 metre uzunluğunda olan bu sistem yüksekten sizleri bırakarak belirli bir hızda aşağıya indiriyor. Adrenalin dolu anlar yaşıyorsunuz. Tek veya iki kişi ile binebilirsiniz.

 Dağ Kızağı Ücreti 50 TL’dir.(2024 Yılı)

        Şahinbey Park Giriş Ücreti Ziyaret Saatleri       

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Park, saat 07.00-23.00 arası hizmet vermektedir

Telefon: 0549 421 21 28

Adres: Yeditepe Mahallesi 216. Cadde No: 91 Yamaçtepe Köyü – Şahinbey – Gaziantep

                Şahinbey Parkı’na Nasıl Gidilir?                  

Park,  Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ulaşım açısından oldukça kolaydır. Gaziantep ilinin Çarşı olarak bilinen merkezinden Şahinbey otobüsleri kalkmaktadır. Şahsi aracıyla gelecekler, Şahinbey ilçe tabelasını takip ederek kolayca ulaşabilirler. Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.