Şahinbey Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Şahinbey Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Şahinbey Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Teleferik Vadi Park ve Miniatürk hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Şahinbey Parkı, Teleferik Park veya Teleferik Vadi Park olarak bilinen bu kompleks alan Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Park 300.000 m2 alanı ile 2010 yılında yapılarak kullanıma açılmıştır. Parkta yeşil alan için ayrılan kısım 160.000 m2 civarındadır.

Şahinbey Parkında; Teleferik, Dağ Kızağı, Miniatürk, Süs Havuzları, Çocuk Oyun Alanları,  Basketbol sahası, Yürüyüş Alanları, Koşu Parkuru, Anfi  Tiyatro , Spor aletleri grubunun olduğu alanlar, Fıskiyeli Aydınlatmalı Havuzlar, Mangal-Piknik Alanları, Lunapark ve Restoran işletmeleri bulunuyor. Ayrıca F35 savaş uçakları da farklı bir hava katmaktadır.

Parkın büyük bölümü yeşil alan üzerine kuruludur,bir çok çeşit ağaç ve çiçekler bulunuyor. Canlı Müzik yapan cafelerde müzik dinlemekte ayrıca bir keyifli oluyor. Havuzlarda yapılan ışıklı su gösterileri de ayrı bir görsel şov sunmaktadır.Sizlere Şahinbey parkında bulunan bazı yerler hakkında bilgiler verecek olursak;

Şahinbey Miniatürk,

Ülkemizde bulunan Kültürel değerlerimizin bazılarının sergilendiği bir alandır. Bu alan içerisinde, Ayasofya Cami, Selimiye Cami, Balıklı Göl, Anıtkabir, Çanakkale Şehitler Anıtı, Dolmabahçe Sarayı, Mevlana Türbesi, Pisa Kulesi, Moster Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Ortaköy Cami, Süleymaniye Cami, Atatürk’ün Doğduğu Ev, St. Antonie Kilisesi, Mescid-i Aksa, Kubbet’üs Al Sahra, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Cami, Tac Mahal, İshak Paşa Sarayı, İstanbul Boğaz Köprüsü, Gaziantep Kalesi, Şam Emevi Camisi, Sümela Manastırı ve Peri Bacaları bölüm bölüm sergilenmektedir.

OKUMALISIN  Eskişehir Lületaşı Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti?

Şahinbey Parkı Teleferik;

Şahinbey Parkını ve İlçeyi kuş bakışı izleyebilirsiniz. Gidiş-Dönüş toplam 1900 metre uzunluğunda, yerden yüksekliği 35 metre uzunluğunda ve 20 kabinden oluşmaktadır.

Teleferik Ücreti ise, Kişi Başı 5 TL’dir

Şahinbey Parkı Dağ Kızağı,

470 metre uzunluğunda olan bu sistem yüksekten sizleri bırakarak belirli bir hızda aşağıya indiriyor. Adrenalin dolu anlar yaşıyorsunuz. Tek veya iki kişi ile binebilirsiniz.

Şahinbey Parkı Dağ Kızağı Ücreti 5 TL’dir.

Şahinbey Parkı Giriş Ücreti;

Park için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Şahinbey Parkı Ziyaret Saatleri;

Şahinbey Parkı, saat 07.00-23.00 arası hizmet vermektedir

Şahinbey Parkı İletişim Bilgileri;

Telefon: 0549 421 21 28

Adres: Yeditepe Mahallesi 216. Cadde No: 91 Yamaçtepe Köyü – Şahinbey – Gaziantep

Şahinbey Parkı’na Nasıl Gidilir;

Şahinbey Parkı,  Gaziantep ilinin Şahinbey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ulaşım açısından oldukça kolaydır. Gaziantep ilinin Çarşı olarak bilinen merkezinden Şahinbey otobüsleri kalkmaktadır. Şahsi aracıyla gelecekler, Şahinbey ilçe tabelasını takip ederek kolayca ulaşabilirler. Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Dulkadirli Yeraltı Şehri Nerede-Nasıl Gidilir?

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.