Şahindere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BALIKESİR

Şahindere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BALIKESİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şahindere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                         Şahindere Kanyonu Nerede?                     

Kanyon, Balıkesir İlinin Edremit ilçesi Altınoluk Beldesinde Kazdağı Milli Parkı içerisinde bulunmaktadır. Temiz Havası, Zeytin Ağaçları arasında akan buz gibi su ile doğa harikası bir yerdir.

           Şahindere Kanyonu Hakkında Bilgiler             

Balıkesir ilinde gidilebilecek En doğal ve serin yerlerden biridir. 1-2 km uzunluğunda akan bir dere var. Suyu oldukça soğuktur. Bu derede yürüyüş yapabilirsiniz.  Dere içine Kamp Sandalyenizi ve Masanızı koyarak Piknik yapabilirsiniz. Derenin sonlarına doğru yüzmeye uygun güzel bir kanyon bulunuyor.  Yüzmek için küçük bir Şelale’nin olduğu yerden çıkan suyun oluşturduğu doğal bir havuz var ama çıkması bir hayli zahmetli, adeta keçi yolundan tırmanıyorsunuz.

Kanyon çevresinde Piknik yapacaklar için masa bulunuyor. Mangal’da yapabiliyorsunuz. Wc var. Küçük çocuklu aileler için Deniz ayakkabı tavsiye ediyoruz. Market – Büfe yok.

             Şahindere Kanyonu Giriş Ücreti 2023 Yılı          

2023 yılı itibari ile Giriş Ücreti Kişi Başı 5 TL

        Şahindere Kanyonunda Kamp Yapılır mı?         

Evet yapabilirsiniz. Baştan söyleyelim burada herhangi bir işletme bulunmuyor. Doğa ile başbaşa kalacaksınız. Wc bulunuyor. Mangal – Piknik yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır. Çevreden topladığınız odunlar ile ateş yakabilirsiniz. Odun sorunu bulunmuyor.

              Şahindere Kanyonu’na Nasıl Gidilir?          

Kanyon, Balıkesir İlinin Edremit ilçesi Altınoluk Beldesinde bulunmaktadır. Şahindere Kanyonu ve Piknik Alanına Gelmek için öncelikle Altınoluk Beldesine gelmeniz gerekiyor. Altınoluk Beldesinden herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. Kendi özel aracınız ile veya taksi yardımı ile gitmeniz gerekiyor.

Kendi Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.