Anasayfa / Balıkesir / Şahindere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik

Şahindere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şahindere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                         Şahindere Kanyonu Nerede?                     

Şahindere Kanyonu, Balıkesir İlinin Edremit ilçesi Altınoluk Beldesinde Kazdağı Milli Parkı içerisinde bulunmaktadır. Temiz Havası, Zeytin Ağaçları arasında akan buz gibi su ile doğa harikası bir yerdir.

           Şahindere Kanyonu Hakkında Bilgiler             

Balıkesir ilinde gidilebilecek En doğal ve serin yerlerden biridir. 1-2 km uzunluğunda akan bir dere var. Suyu oldukça soğuktur. Bu derede yürüyüş yapabilirsiniz.  Dere içine Kamp Sandalyenizi ve Masanızı koyarak Piknik yapabilirsiniz. Derenin sonlarına doğru yüzmeye uygun güzel bir kanyon bulunuyor.  Yüzmek için küçük bir Şelale’nin olduğu yerden çıkan suyun oluşturduğu doğal bir havuz var ama çıkması bir hayli zahmetli, adeta keçi yolundan tırmanıyorsunuz.

OKUMALISIN  Belarus Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Kanyon çevresinde Piknik yapacaklar için masa bulunuyor. Mangal’da yapabiliyorsunuz. Wc var. Küçük çocuklu aileler için Deniz ayakkabı tavsiye ediyoruz. Market – Büfe yok.

             Şahindere Kanyonu Giriş Ücreti 2021             

2021 yılı itibari ile Giriş Ücreti Kişi Başı 4 TL’dir.

Şahindere Kanyonu Kamp – Piknik Alanları Hakkında

Şahindere Kanyonunda Kamp Yapılır mı? Evet yapabilirsiniz. Baştan söyleyelim burada herhangi bir işletme bulunmuyor. Doğa ile başbaşa kalacaksınız. Wc bulunuyor. Mangal – Piknik yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır. Çevreden topladığınız odunlar ile ateş yakabilirsiniz. Odun sorunu bulunmuyor.

              Şahindere Kanyonu’na Nasıl Gidilir?          

Şahindere Kanyonu, Balıkesir İlinin Edremit ilçesi Altınoluk Beldesinde bulunmaktadır. Şahindere Kanyonu ve Piknik Alanına Gelmek için öncelikle Altınoluk Beldesine gelmeniz gerekiyor. Altınoluk Beldesinden herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. Kendi özel aracınız ile veya taksi yardımı ile gitmeniz gerekiyor.

Kendi Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Amasya Ilısu Kaplıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sasalı Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Sasalı Kent Ormanı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir