Şahinler Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – ANKARA

Şahinler Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Şahinler Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Şahinler Tabiat Parkı Nerede?                   

Tabiat Parkı, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Özellikle Kamp ve Piknik yapmak için uygun olan bu yer, doğa yürüyüşleri, dağ tırmanışı yapabileceğiniz doğa ile iç içe bir alandır.

Başkentin yoğun iş temposundan kaçıp doğa ile iç içe olacağınız bu yer hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Ankara iline ortalama 1.5 saat uzaklıkta bulunan bu doğa harikası yer özellikle hafta sonları dolup taşmaktadır. Ailenizle, Sevdikleriyle buraya gelerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. 2009 yılında hizmete sunulmuş 40 hektarlık bir alanla birlikte hem bitki örtüsü hem de içerisinde barındırdığı yabani hayvanlar ile tam bir tabiat parkıdır.

Şahinler Tabiat Parkında karaçam, sarıçam, ardıç, kayın ve meşe ağaçlarına rastlayabilirsiniz. Bitki türleri olarak, ısırgan, eğrelti otu, çayırotları ve kuşburnu yoğun olarak karşımıza çıkan türlerdir.

Tabiat Parkı olmasından dolayı da birçok yabani hayvana da ev sahipliği yapıyor, Başlıca kurt, sansar, keklik, çakal, sincap, tilki ve tavşana rastlayabilirsiniz.

Şahinler Tabiat Parkı’nda tuvalet, elektrik, otopark, içme suyu, bulaşık yıkama Bölümü, güvenlik görevlisi bulunuyor. Ayrıca, Sahinler Gölet’inden ayrı olarak Küçük ebatlı 2 tane daha göl bulunmaktadır.

        Şahinler Tabiat Parkı’nda Kamp Yapılır mı?       

Evet Yapılır.

Ankara’ya mesafe olarak yakın ailecek kamp yapılacak bir yer alan olan bu yerde Kamp atmak için ayrılan alan göl kenarında değil. Ormanın içine, derinlere doğru gidilen alandır. Piknik yapılan alandan az uzak olarak düşünülmüştür. Kamp alanında çeşme, Tuvalet bulunuyor, Ateş yakılabilen bu yerde gecelerinin soğuk olduğunu belirtelim. Uyku tulumunu yanınıza almayı unutmayınız.

        Şahinler Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2024 Yılı         

Tadilat Nedeni ile KAPALIDIR.(01.01.2004)

Kişi Başı…………………………….. 21 TL

İndirimli…………………………….. 11 TL

Bisiklet………………………………. 21 TL

Motorsiklet, ATV………………… 45 TL

Otomobil …………………………… 65 TL

Minibüs…………………………….. 190 TL

Midibüs……………………………… 315 TL

Otobüs……………………………….. 630 TL

Kamp Yapmaya Gelenlerden Kişi Başı 50 TL istenmektedir.

             Şahinler Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?             

Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer alan tabiat parkı Ankara’ya 107 km uzaklıkta olup yaklaşık 1,5 saatte varılabiliyor. Kızılcahamam ilçesine 30 km ve Bolu ili Gerede ilçesine de 30 km uzaklıktadır.

Alttaki Haritayı kullanarak Navigasyon ile de gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.