Saint Polycarp Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Saint Polycarp Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Saint Polycarp Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Saint Polycarp Kilisesi Nerede?                    

Saint Polycarp Kilisesi, İzmir ilinin Konak ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Konak ilçesinde NecatiBey Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

Saint Polycarp İzmir’in en eski kiliselerinden birisidir.  St. Polycarp Kilisesi, İncil’de adı geçen yedi kiliseden biridir. St. Polycarp Kilisesi 1625 yılına uzanan bir tarihe sahiptir. Kilise inancı nedeniyle Roma Stadyumu’nda Romalılar tarafından yakılarak öldürülen St. Polycarp’a ithaf edilmiştir. Roma döneminde İzmir, Hristiyanlığın gelişiminde rol oynamıştır. Kanuni Sultan Süleyman’ın izni ile Fransa Kralı’ndan yardım alınarak yaptırılmıştır. Kilise birkaç yangın görmüş ve tahribata uğraması nedeniyle onarım görmüştür. 1700’lü yıllarda çıkan diğer yangınlarda da kilise bir hayli zarar görmüştür. 1853-1929 yılları arasında kilise, İzmir’de yaşayan Fransız bir mimar tarafından restore edilmiştir.

Geçen yüzyılda İzmir’de yaşayan Fransız ressam ve mimar Raymond C. Pere tarafından onarılan St. Polycarp Kilisesi’nin fresklerine sanatçı St. Polycarp’ın öyküsünü ve ölümünü tasvir etmiştir. Kilisenin önüne daha sonradan çan kulesi eklenmiştir. İzmir’in önemli tarihi güzelliklerinden biri olan yapı, bugün pek çok yerli ve yabancı ziyaretçisini ağırlamaktadır.

OKUMALISIN  Karanlık Kanyon Nerede – Nasıl Gidilir - Tekne Turu -Kemaliye - Erzincan

                Saint Polycarp Kilisesi Giriş Ücreti                   

Kiliseye Giriş ÜCRETSİZDİR.

            Saint Polycarp Kilisesi Ziyaret Saatleri             

Grup ziyareti Pazar günü hariç 08.30-12.00 ve 15.00-18.00 saatleri arasındadır.
Bireysel ziyaret ise Pazar hariç 15.00-17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

           Saint Polycarp Kilisesi’ne Nasıl Gidilir?              

Saint Polycarp Kilisesi İzmir’in konak ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Konak ilçesinde NecatiBey Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

Saint Polycarp Kilisesine ulaşmak için öncelikle İzmir merkeze gelmeniz gerekmektedir. Saint Polycarp Kilisesi ulaşım açısından oldukça kolay bir noktada yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla kiliseye rahatça ulaşabilirsiniz.

Saint Polycarp Kilisesi’ne metro ile gitmek için, herhangi bir metro durağından Çankaya yönüne binmeniz gerekiyor. Çankaya Metro’da indikten sonra 2 dakikalık bir yürüyerek kiliseye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Saint Polycarp Kilisesine Otobüs ile Nasıl Gidilir?
202, 581, 802 nolu Otobüs hatları
Saint Polycarp Kilisesi yakınından geçmektedir. Ayrıca İzmir Ticaret Lisesi; Halit Ziya; Gazi Bulvarı; Borsa; Kent Müzesi durakları kiliseye yürüme mesafesinde çok yakındır.

OKUMALISIN  Ermenek Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - KARAMAN

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.