Sakarıılıca Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sakarıılıca Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sakarıılıca Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Eskişehir’de Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Sakarıılıca Kaplıcaları, Eskişehir ilinin Mihalgazi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Mihalgazi ilçesine bağlı Sakarıılıca Köyü sınırları içerisindedir. Mihalgazi merkeze 6 km mesafededir. Eskişehir kent merkezine yaklaşık 36 km uzaklıktadır.

Sakarıılıca Kaplıcalarının suları 18-56 derece arasında değişen sıcaklığa sahiptir. 18 derece sıcaklığa sahip olan maden suyudur. Kaplıca suları bikarbonatlı, magnezyumlu ve hipertermal özellikler göstermektedir.

Sakarıılıca Kaplıcalarının bulunduğu bölgede Özel İdare Müdürlüğüne ait otel Sakarıılıca Belediyesi ile İl Özel idare Müdürlüğü’nün ortak olduğu şirket tarafından işletilmektedir. Bu termal otelde 2 adet kaplıca hamamı, 1 adet kaplıca hoteli, 12 aile banyosu, özel havuzlar bulunmaktadır. Sakarıılıca Kaplıcalarının ormanlar bölgesinde bulunması nedeniyle ziyaretçiler bu bölgede mesire, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler yapma şansına sahipler.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Mide hastalıkları, Romatizmal hastalıklar, Kadın hastalıkları, Kırık ve Çıkıklar, Sindirim ve Beslenme bozukluğu hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Sakarıılıca Kaplıca İletişim Bilgileri

Tel: (0222) 621 24 20

         (0222) 621 24 22

OKUMALISIN  Dede Korkut Kümbeti Nerede - Nasıl Gidilir?

         (0222) 621 24 23

Sakarıılıca Kaplıcaları Nerede?

Sakarıılıca Kaplıcaları Eskişehir ilinin Mihalgazi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Mihalgazi ilçesine bağlı Sakarıılıca Köyü sınırları içerisindedir. Mihalgazi merkeze 6 km mesafededir. Eskişehir kent merkezine yaklaşık 36 km uzaklıktadır.

Sakarıılıca Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Eskişehir merkezden kalkan Mihalgazi ilçesine giden servislerle ulaşım sağlanabilir. Buradan da Sakarıılıca Köyü minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Eskişehir merkezden Mihalgazi Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.