Sakarya İl Orman Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Sakarya İl Orman Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sakarya İl Orman Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Sakarya İl Orman Tabiat Parkı Nerede?              

Tabiat Parkı, Sakarya ili Arifiye ilçe sınırları hudutları içerisinde bulunmaktadır. 2011 yılında tabiat parkı ilan edilen alan içerisinde Günü birlik konaklama, piknik, yürüyüş, Bisiklet sürme alanları bulunmaktadır.

       İl Orman Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler       

Tabiat Parkı, 1030 dekar alanı kapsayan büyüklüğü ve Sapanca Gölü manzarası ile görülmeye değer güzellikte bir yerdir. Yöre halk tarafından Mangal – Piknik yapmak, Yürüyüş yapmak ve Bisiklet sürmek için tercih edilmektedir. Çocuklu aileler tarafından ilgi görmesinin diğer bir yanı da Oyun Alanı, Basketbol sahası, Salıncak ve Macera parkuru olmasıdır.

Ormanlık alan içerisinde ahşap kamelyalar bulunuyor. Yanında Piknik – Mangal yapmak için Oturma Alanları,  Barbeküler yapılmış, çöp bidonları ve çeşme konulmuş. Tabiat Parkında ayrıca, Wc, Çeşme, Bungalov evler, cami bulunuyor. Bisiklet kiralayıp tabiat parkında gezmek isterseniz eğer bisiklet kiralayabilirsiniz. (2023 yılı itibari ile 25 TL). Tabiat parkı içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız Büfe ‘de bulunmaktadır.

    Sakarya İl Orman Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023 Yılı     

Kişi başı …………. 9 TL

İndirimli …………4 TL

Otomobil ………. 25 TL.

       İl Orman Tabiat Parkı Bungalov Evler        

Tabiat Parkı içerisinde ahşap evler bulunmaktadır. Orman içerisinde sessiz sakin bir yerde kafa dinlemek isteyenler için ideal bir yerdir.

Rezervasyon: 0539 590 30 27 – 0544 941 53 54

                     Bungalov Ev Fiyatları 2023 Yılı                                

Evler 4 kişi kapasiteli ve Günlük kirası 800 TL’dir.

Rezervasyon: 0850 480 80 54

      Sakarya İl Orman Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?      

Tabiat Parkı, Sakarya ili Arifiye ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Sakarya (Adapazarı) – Sapanca karayolu üzerinde Sakarya’ya 12 km yakınlıkta bulunmaktadır.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.