Sakarya Karasu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sakarya Karasu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sakarya Karasu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Sakarya Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Sakarya Karasu Plajı

Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nin kesişimin de yer alan Sakarya ilinin Karasu ilçesinde bulunmaktadır. Karasu; iki bölge ikliminin görüldüğü, doğal ve tarihi güzellikleri ile Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Karasu Plajı, Ülkemizin en uzun ve en geniş Kumsalına sahiptir. Plaj inci kumlu özelliği ile özellikle çocuklu aileler için uygundur. Karasu Plajının bu kadar uzun olması içerinsin de birkaç plajın doğmasına olanak sağlamıştır.

Bunlardan biri Sahil Park Plajı bir diğeri de 32 evler plajıdır. Bu plajlar, ince taneli kumu ve temiz suyu ile doğal plajlardır. Karasu plajının içinde barındırdığı bu plajlar daha önceki yıllarda mavi bayrak ödülü almıştır. Karasu plajı, Karadeniz iklimini içinde bulunmasından dolayı çok fazla rüzgârlı ve dalgalı olmaktadır, yetkililer bu sorunu aşmak için yer yer dalgakıranlar yapmışlardır. Bu dalgakıranlar sayesinde karasu plajı daha güzel hale gelmiştir.

İstanbul iline yakın olması sebebiyle, özellikle hafta sonları yerli turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Karasu plajında belediye tarafından işletilen kafeterya bulunmaktadır. Bu yerden Çay-Kahve, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sahilde şemsiye-şezlong kiralayan işletmeler bulunuyor

OKUMALISIN  Antalya Kar Dünyası Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Sakarya Karasu Plajı Giriş Ücreti;

Karasu Plajı Halk plajı olması sebebiyle giriş için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Sakarya Karasu Plajı’na Nasıl Gidilir;

Sakarya İlinin Karasu ilçe sınırında geniş bir alan içerisinde bulunan karasu plajına ulaşım oldukça rahattır. Sakarya şehir merkezine 48 km uzaklıkta yer alan bu yere gelmek için gerek şahsi aracınızla gerekse toplu taşıma aracınızla rahatlıkla gelebilirsiniz.

Sakarya’dan Arıcınızla Gelecekseniz eğer, Adapazarı-Karasu Yolundan Sırasıyla, Poyrazlar-Ferizli-Limandere-Darıçayırı güzergâhından Karasu plajına ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile gelecekseniz eğer, Sakarya şehir merkezinden veya ilçe otogarından kalkan minibüslerle kolayca gelebilir.

Sakarya(Adapazarı) İlinin Bazı illere olan uzaklığı;

  • Sakarya-Ankara arası 305 km uzaklıkta olup 4 saat 20 dakika sürmektedir.
  • Sakarya-İstanbul arası 148 km uzaklıkta olup 2 saat sürmektedir.
  • Sakarya-Bilecik arası 102 km uzaklıkta olup 1 saat 30 dakika sürmektedir.
  • Sakarya-Bolu arası 114 km uzaklıkta olup 1 saat 40 dakika sürmektedir.
  • Sakarya-Bursa arası 159 km uzaklıkta olup 2 saat 20 dakika sürmektedir.
  • Sakarya-Düzce arası 305 km uzaklıkta olup 1 saat sürmektedir.
  • Sakarya-Eskişehir arası 182 km uzaklıkta olup 3 saat 30 dakika sürmektedir.
  • Sakarya-Kocaeli arası 37 km uzaklıkta olup 40 dakika sürmektedir.
OKUMALISIN  Yörükali Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ulaşım İmkanı?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.