Sakıp Sabancı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Sakıp Sabancı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sakıp Sabancı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri ve Müze içerisinde bulunan Eserler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Sakıp Sabancı Müzesi Nerede?                         

Müze, İstanbul ili Sarıyer ilçe sınırlarında Emirgan olarak bilinen semtte bulunmaktadır. Emirgan Korusu’na çok yakın bir konumdadır.

Sabancı Üniversitesi Müzesi olarak ta bilinen bu yer Sakıp Sabancı’nın ikameti olarak yıllarca kullanılmış ve ölümü sonrasında Müzeye dönüştürülerek Sabancı Üniversitesine bağışlanmıştır.

1925 yılında Mısırlı Prens Mehmed Ali Hasan tarafından İtalyan Mimar Eduardo De Nari’ye yaptırılmıştır. 1951 Yılında Hacı Ömer Sabancı tarafından satın alınmış, uzun yıllar sabancı ailesine hizmet ettikten sonra 1198 yılında yapılan tadilat sonrasında içindeki koleksiyon ve eşyalar ile birlikte müze çevrilmiştir.

Atlı Köşk…

Müze’nin En dikkat çeken kısmı Fransız Heykeltıraş Louis Doumas tarafından 1864 yapımı At heykelidir.  Günümüzde birçok Resim, Sergi ve müze faaliyetleri yapılmaktadır. Ayrıca bina ve çevresindeki birbirinden farklı Ağaç ve Çiçekler arasında gezmek harika bir deneyim olmaktadır.

        Sakıp Sabancı Müzesi Giriş Ücreti 2024              

Salı Günleri ÜCRETSİZDİR.

Tam bilet 170 TL, Öğrenci 85 TL

Müze Kart Geçerli Değildir.

                             Müze Ziyaret Saatleri                             

Pazartesi Günleri KAPALIDIR.

Diğer Günler 10.00 – 18.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

          Sakıp Sabancı Müzesi’ne Nasıl Gidilir?              

Müze binası, İstanbul ili Sarıyer ilçe sınırlarında Emirgan olarak bilinen semtte bulunmaktadır. Balta Limanı – Emirgan korusu arasında kalmaktadır.

Sakıp Sabancı Müzesine Toplu Taşıma İle Gidecekler

Emirgan – Çınaraltı arası hizmet veren;

22RE Kabataş – Reşitpaşa

25E Kabataş – Sarıyer

22 Kabataş – İstinye Dereiçi

40 Taksim – Sarıyer

42T Taksim – Bahçeköy

EL2 Emirgan – 4. Levent Metro Ring (Maslak Yolundan)

59RH Rumeli – Hisarüstü – İstinye / Hacıosman Metro

Sakıp Sabancı Müzesine Vapur ile Gidecekler

Emirgan iskelesinden İstinye, Kanlıca, Kandilli, Anadoluhisarı, Bebek, Arnavutköy ve Çengelköy’e vapur seferleri bulunuyor. İstinye deniz otobüsü iskelesinden Beşiktaş ve Kadıköy’e seferler yapılmaktadır.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.