Saklı Cennet Kanyonu Sarıkavak Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Saklı Cennet Kanyonu Sarıkavak Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Saklı Cennet Kanyonu Sarıkavak Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp – Sal Turu Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

        Saklı Cennet Kanyonu Sarıkavak Hakkında;        

Saklı Cennet Kanyonu, Mersin ilinin Çamlıyayla ilçesi Sarıkavak – Kesecik Köyleri arasında bulunmaktadır. Araç ile ulaşılması zor olan bu doğal harikası Özel mülklerin bulunduğu bir alan içerisin de yer almaktadır.

              Saklı Cennet Kanyonu Hakkında Bilgi,               

Sarıkavak – Saklı Cennet Kanyonu, Kar sularının erimesi ve yağan yağmurlar ile Kanyondaki su miktarı artmaktadır. Kanyonun akan suyu ilkbahar da en coşkulu dönemini yaşamaktadır. Gürül Gürül akan su etrafında Piknik Alanları, Özel işletmeler, Kapalı Çardaklar bulunuyor. Saklı Cennet Kanyonunda Sal Turu da yapabiliyorsunuz. Saklı Cennet Kanyonun da yapılması gereken en eğlenceli aktive Sal Turu ile Kanyonu gezmektir. kalın bir ip yardımı ile Kanyon içerisine kadar girip gezebiliyorsunuz.

2024 yılında Sal Turu 150-200 TL dir. 10 dakika sürmektedir.

Masa kiralama ücreti 200 TL dir.

Saklı Cennet Kanyonuna giderken kamp sandalyenizi ve masanızı almayı unutmayınız, buz gibi su içerisine sandalyenizi ve masanızı kurup bu harika doğanın tadını çıkartmalısınız.

            Saklı Cennet Kanyonunda Yüzülür mü?           

İki dağ arasında kalan bu doğal güzellik içerisinde yaz aylarında debisi boy seviyesine düştüğü için yüzebilirsiniz.

   Saklı Cennet Kanyonu Kamp Alanları Hakkında;   

Saklı Cennet Kanyonunda özel işletmelerin olduğu yerin dışında kamp yapabilirsiniz. Doğa içerisinde yer aldığınız için herhangi bir tesis bulunmuyor. Saklı Cennet Kanyonuna en yakın yer Sarıkavak Köyüdür. Tüm ihtiyaçlarınızı bu köy içerisinde bulunan bakkal içerisinde alabilirsiniz. Kamp alanı için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

             Saklı Cennet Kanyonu Giriş Ücreti 2024          

Kanyon Özel Mülk içerisinde yer aldığı için Ücret Talep edilebiliyor. Otomobil için 50 TL Minibüs için 150 TL otopark ücreti alınmaktadır. Ayrıca, su kenarlarında bulunan ve özel işletmeler tarafından işletilen Kapalı çardakları kiralayıp kendi evinizden hazırladığınız malzemeleri götürüp Mangal – piknik yapabilirsiniz.

  Saklı Cennet Kanyonu – Sarıkavak’a Nasıl Gidilir?  

Mersin ilinin Çamlıyayla ilçesi Sarıkavak – Kesecik Köyleri arasında bulunmaktadır. Bu yere gitmek için tek alternatif şahsi araçtır. Özellikle belirtmek isteriz ki altı yere yakın araçlar ile gitmeyiniz, yol bozuk olduğu için 4*4 araçlar ile gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.