Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / SALT Galata Nerede – Nasıl Gidilir?

SALT Galata Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  SALT Galata Nerede – Nasıl Gidilir? İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

SALT Galata Hakkında;

SALT Galata, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Karaköy semtinde yer almaktadır. Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Bankalar Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

SALT Galata 1892 yıllında Fransız asılı bir mimar tarafından inşa edilmiş. İlk olarak Osmanlı bankası olarak kullanıma açılmıştır. 2002 yıllında Osmanlı bankası müzesi olarak açıldı. Osmanlı bankasına ait eşyalar sergilendi. Müzede genellikle kamu kurumlarının söyleşi, atölye işleri ve diğer programları düzenlenmektedir.

2009 yıllında başlayan restore çalışmaları ile 2011 yıllında SALT Galata adında yeniden açıldı. Bu sefer daha büyük daha kapsamlı bir şekilde açılmıştır.

SALT Galata huzur ve mutluluğu bulabileceğiniz, ders çalışmak için mükemmel bir ortam sunan ve aynı zamanda kütüphanesiyle araştırma yapmak isteyenlerin mutlaka göz atması gereken muhteşem bir kültür ve sanat merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır.

SALT Galata Giriş Ücreti

Buraya giriş için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Giriş ücretsizdir.

OKUMALISIN  Fethiye Aladere Şelaleleri Nerede-Nasıl Gidilir?

SALT Galata Ziyaret Saat ve Günleri

Burası farklı günlerde farklı saatlerde hizmet vermektedir.

  • Salı – cumartesi günleri arasında 12:00 – 20:00 saatleri arasında
  • Pazar günleri 12:00 – 18:00 saatleri arasında
  • Her ayın son Perşembe günleri akşam 22:00’a kadar

 Not: Pazartesi günleri kapalıdır.

SALT Galata Nerede?

SALT Galata, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Karaköy semtinde yer almaktadır. Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Bankalar Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

SALT Galata Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 28T, 28, 30D, 36CE, 66, 74A, 99A otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M2 ve Marmaray hattına binerek gelebilirler. Vapur ile gelmek isteyenler Haliç Hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir