Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-İstanbul?

Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-İstanbul?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

              Santral İstanbul Enerji Müzesi Hakkında;      

Santral İstanbul Enerji Müzesi, İstanbul ilinin Eyüp Sultan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Eyüp Sultan ilçesine bağlı Kazım Karabekir Caddesi üzerindedir. Eski Silahtarağa Elektrik Santralı olarak da bilinmektedir. Santral İstanbul Enerji Müzesi 1910 yılında kurulmaya başlanıp 1983’e kadar kentin elektriğini sağlayan Silahtarağa Elektrik Santrali’nin restore edilip dönüştürülmesi ile 2007 yılında kuruldu.

Türkiye’nin ilk elektrik santrali olarak bilinmektedir. Açıldığı günden bu yana 30’dan fazla ulusal ve uluslararası sergiye ev sahipliği yapan santralistanbul aynı zamanda çeşitli festivallere, açıkhava organizasyonlarına, konferanslara, eğitim programlarına ve atölye çalışmalarına da bünyesinde yer veriyor. Kampüste ayrıca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan restoranlar ve cafeler de bulunuyor.

   Santral İstanbul Enerji Müzesi Ziyaret Saatleri     

Santral İstanbul Enerji Müzesi hafta içi ve hafta sonu her gün saat 09.00-18.00 arası ziyarete açıktır.

OKUMALISIN  Sivrihisar Ulu Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Resmi tatillerde hizmet vermemektedir.

Telefon: 0212 311 78 78

         Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede?        

Santral İstanbul Enerji Müzesi, İstanbul ilinin Eyüp Sultan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Eyüp Sultan ilçesine bağlı Kazım Karabekir Caddesi üzerindedir. Eski Silahtarağa Elektrik Santralı olarak da bilinmektedir.

  Santral İstanbul Enerji Müzesine Nasıl Gidilir?  

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler,  39Y, 48A, 49, 49T, 55B, 94Y  otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M7 hattına binerek gelebilirler. Ayrıca MİNİBÜS: B-44, MİNİBÜS: B-46 ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.