Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri ve Müze içindeki sergilenen eserler hakkında bilgiler vereceğiz.

Enerji Müzesi, İstanbul ilinin Eyüp Sultan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Eyüp Sultan ilçesine bağlı Kazım Karabekir Caddesi üzerindedir. Eski Silahtarağa Elektrik Santralı olarak da bilinmektedir. İstanbul Enerji Müzesi 1910 yılında kurulmaya başlanıp 1983’e kadar kentin elektriğini sağlayan Silahtarağa Elektrik Santrali’nin restore edilip dönüştürülmesi ile 2007 yılında kuruldu.

Türkiye’nin ilk elektrik santrali olarak bilinmektedir. Açıldığı günden bu yana 30’dan fazla ulusal ve uluslararası sergiye ev sahipliği yapan santralistanbul aynı zamanda çeşitli festivallere, açıkhava organizasyonlarına, konferanslara, eğitim programlarına ve atölye çalışmalarına da bünyesinde yer veriyor. Kampüste ayrıca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan restoranlar ve cafeler de bulunuyor.

  Santral İstanbul Enerji Müzesinin Ziyaret Saatleri   

Enerji Müzesi hafta içi ve hafta sonu 09:00- 17:30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyarete açıktır. Resmi tatillerde ve yılbaşının 1. Günü ( 1 Ocak) tarihinde ziyarete kapalıdır.

                    Enerji Müzesi Giriş Ücreti                    

santralistanbul’da yer alan sergiler ile Enerji Müzesi hafta içi ve hafta sonu 08:30- 17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyarete açıktır.

Ziyaretçilerin ilgisine göre oluşturulan özel rehberli turlarda, Enerji Müzesi gezilebilir. 45 dakika süren bu turlar, ziyaretçi grubun talebi doğrultusunda, Türkçe veya İngilizce gerçekleştirilebilir. Rehberli tur grupları, en fazla 25 kişiden oluşur.

Yetişkinler: 50,00 TL

Üniversite öğrencileri: 40,00 TL (2024 yılı)

Özel rehberli turlara katılmak için önceden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Telefon: 0212 311 78 78

            Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede?           

Enerji Müzesi, İstanbul ilinin Eyüp Sultan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Eyüp Sultan ilçesine bağlı Kazım Karabekir Caddesi üzerindedir. Eski Silahtarağa Elektrik Santralı olarak da bilinmektedir.

    Santral İstanbul Enerji Müzesine Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler,  39Y, 48A, 49, 49T, 55B, 94Y  otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M7 hattına binerek gelebilirler. Ayrıca MİNİBÜS: B-44, MİNİBÜS: B-46 ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.