Sapadere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp?

Sapadere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp?

Sevgili  Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sapadere Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp Alanları? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sapadere Kanyonu Hakkında;

Antalya ilinin Alanya ilçesinde Sapadere Köyünde bulunan bu kanyon, Karstik oluşumlu bir kanyondur.  Sapadere’nin oluşturduğu kanyonun uzunluğu 360 metre yüksekliği ise 400 metredir. Kanyonun oluşumunda Kireçtaşı bloklarının kimyasal ayrışması etkilidir. Alanya ilçesine 40 km, Antalya iline ise 175 km uzaklıktadır. Kanyon güzel bir yürüyüş rotasının yanı sıra içerisinde bulunan 5-6 metreden dökülen suyuyla da meşhurdur. Suyun düştüğü yerde oluşan küçük doğal Havuzlarda buz gibi suya girip serinleyebilirsiniz. Su aşırı soğuk oluyor, şimdiden uyaralım sizleri…

Sapadere Kanyonu içerisinde yürüyüş alanları için yapılmış birde ahşap yürüme platformu bulunuyor. Serin bir ortamda yürümek size ayrı bir ferahlık katacaktır. Sapadere Kanyonu yürüyüş parkuru sonunda bulunan harika Doğal şelaleden bahsedecek olursak, 7-8 metre metreden düşen buz gibi su, gelirken hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz, çünkü suya girmek kaçınılmaz.

Sapadere Kanyonunda Neler Yapılır?

Mangal ve Piknik yapmak için uygun ortam bulunuyor. Sapadere Kanyonunda, Yürüyüş parkuru, dinlenme ve Doğal havuzları ve 2 Adet Gölet bulunuyor. Ayrıca, Kanyonun üst tarafında bir tesis var, Yeme-İçme-Kahvaltı-Hediyelik eşya üzerine, Keyif alacağınız bu güzel yere gelirken yanınıza Mayo ve şort almayı unutmayınız.

Sapadere Kanyonunda Kamp Yapmak yasaktır…

OKUMALISIN  Pamukçu Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Sapadere Kanyonu Giriş Ücreti 2020

  • Tam: 10 TL
  • Öğrenci: 5 TL
  • 0-6 yaş ücretsiz (Fiyatlar 2020 yılına aittir)

Sapadere Kanyonu’na Nasıl Gidilir;

Antalya ilinin Alanya ilçesinde Sapadere Köyünde bulunan bu kanyona gitmek için, Alanya-Gazipaşa karayolunda ilerlerken Sapadere Tabelasını göreceksiniz, Bu tabeladan döndükten sonra 20 km’lik bir yol boyunca ilerleyiniz, Yolun en sonuna doğru yaklaşık 2 km kadar toprak yol var. Burayı geçtikten sonra Otoparka aracınızı bırakarak ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor, Şahsi araç ve Tur eşliğinde gidebilirsiniz.

  • Sapadere-Gazipaşa Arası 30 km,
  • Sapadere-Alanya arası 40 km,
  • Sapadere-Antalya arası 175 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.