Sapanca Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – SAKARYA

Sapanca Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – SAKARYA

Sevigli Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sapanca Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Teleferik Biniş Ücreti – Teleferik Kaç Dakika Sürüyor – Teleferik Nereden Kalkıyor? Mesire Alanı ve Aktiviteler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Sapanca Teleferik Nerede?                   

Sakarya ilinin Sapanca ilçe sınırları içerisinde Kırkpınar Mevkiinde bulunmaktadır. 2018 yılında yapımına başlanan ve 2023 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştır.Yapımının tamamlanmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görecek bir projedir.

Teleferik, 2 istasyon 9 teleferik direği ve 36 kabin bulunuyor. 1500 metre uzunluğunda 50-60 metre yükseklikten gitmektedir. Kabinler 8 kişiliktir.

Doğa Harikası Sapanca…

Mavi ve Yeşil ile iç içe bir teleferik hattıdır. Çam ağaçlarının arasında gezinti yapma fırsatı bulabileceğiniz bir yerdir. Teleferik Boyunca, Sapanca Gölü manzarası başta olmak üzere Sapanca ilçesinin tüm güzelliklerini göreme fırsatı bulacaksınız.

               Sapanca Teleferik Ücreti 2023 Yılı             

Öğrenci ….. 100 TL

Yetişkin …..150 TL

                        Teleferik Nereden Kalkıyor?                

Sapanca Merkez Kırkpınar Mahallesinden Üst istasyon olan İncebel Mesire Alanına kadar gitmektedir.

                  Teleferik Kaç Dakika Sürüyor?                   

Gidiş – Geliş ortalama 10 dakika sürüyor.

                 Sapanca Teleferik’e Nasıl Gidilir?                

Sakarya ilinin Sapanca ilçe sınırları içerisinde Kırkpınar Mevkiinde bulunmaktadır.  NG Bedesten’i geçince 100 metre sonra sağda bulunuyor.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

           YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR                

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.