Sarıalan Piknik Alanı ve Uludağ Teleferik İstasyonu

Sarıalan Piknik Alanı ve Uludağ Teleferik İstasyonu

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sarıalan Piknik Alanı ve Uludağ Teleferik İstasyonu – Bursa Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Sarıalan Piknik Alanı ve Uludağ Teleferik İstasyonu

Bursa ilinin Uludağ milli parkı sınırları içerisinde bulunan bu yer, Uludağ’ın muhteşem doğası, yeşilliği içerisinde hem piknik yapma hem de kamp kurma imkânı sağlıyor. Piknik yapmak isteyenler için şömine ve masalar bulunuyor. Ayrıca çocuklar için oyun parkları çeşme, wc ve mescit imkânları da bulunmaktadır. Ayrıca bu alanlar da mangal yapmak için özel yerler bulunuyor, Ateş yakabilirsiniz. Konaklamak isteyenler için ahşaptan yapılmış evler bulunmaktadır. Piknik alanı içerisinde bulunan işletmeden Bisiklet ve ATV kiralayarak keyifli turlar atabilirsiniz.

Sarıalan Piknik ve Kamp alanında toplamda 12 adet kır evi, 300 çadırlık kamp alanı, karavan yeri bulunmaktadır. Çadır ve bungalov evlerin ortak kullanıma ait duş ve tuvalet imkânları bulunmaktadır.

Sarıalan Piknik Alanı ve Uludağ Teleferik İstasyonu Hakkında;

Bursa il merkezine 22 km olan Sarıalan Piknik ve Kamp alanı Yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Piknik yapmak dışında kamp yapmak isteyenlerinde uğrak yeri olan bu yerde, Ormanlık alan içerisinde uygun kamp alanları bulunuyor. İşletmelerin olduğu alanlarda Tuvalet, duş ve çeşme bulunmaktadır. Milli Park sınırları içerisinde olduğundan dolayı yabani hayvanlara rastlayabilirsiniz. Hem kamp yapabileceğiniz hem de Piknik yapıp ateş yakabileceğiniz bir alandır.

OKUMALISIN  Hasankeyf Nerede? Hasankeyf Gezi Rehberi

Sarıalan Piknik Alanı ve Uludağ Teleferik İstasyonu’na Nasıl Gidilir;

Sarıalan Piknik ve Kamp alanına gitmek için,

Aracınızla geliyorsanız, Uludağ milli park girişinden yaklaşık 9 km uzaklıktadır. Oteller bölgesine giden yoldan değilde sola doğru giden yoldan gitmelisiniz, Tabela bulunuyor.

Teleferik diğer bir ulaşım yoludur, Sarıalan Teleferikle gelinen son noktadır burada inerek gidebilirsiniz.

Bursa il merkezinden Sarıalan Piknik ve Kamp alanına (1635m) 20 dakikalık teleferik yolculuğu ile gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.