Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Pistler – Ekipman Kiralama Ücretleri Hakkında bilgiler vereceğiz.

          Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Hakkında;       

Kars Sarıkamış Kayak merkezi 2000 – 2900 metre yükseklik ortalamasında bulunan bir platoda yer alır. Kars Sarıkamış  Kayak merkezi, günlük ortalama 15 bin civarında kayakçıya hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir. Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Kompleksi içerisinde, 2 adet mekanik telesiyej ile 5 adet normal pist yer almaktadır.

Kış aylarında kar kalınlığının 2 metreye kadar çıktığı görülmektedir. Kars Sarıkamış Kayak Merkezinde alp dağlarında görülen kristal kar denilen kar tipi görülmekte ve bu nedenle kayak sporu açısından el verişli bir merkezdir. Sarıçam ormanlarının arasında bulunması da  Kayak merkezine ayrı bir doğal güzellik katmaktadır.

Ayrıca çığ tehlikesi olmaması olması , ve tabi telesiyejlerde sıra beklenmemesi de ayrı bi güzelliktir. popülaritesi yüksek kayak merkezlerine nazaran çok yüksek fiyatlar ödemeden kayak yapabileceğiniz kayak merkezimizdir.

 Sarıkamış Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilmeli.

Kars Sarıkamış Kayak Merkezine, kar yağışının en fazla olduğu dönemler olan  Aralık- Mart ayları arasında gidilmelidir. Kayak merkezinin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunmasından dolayı Bazı sezonlarda nisan ayında bile gidilebiliyor. Aralık-mart aylarında kar kalınlığının kayak sporu için uygun seviyelerde olması Kayak Merkezine  olan ilgiyi arttırmaktadır.

OKUMALISIN  Milli Saraylar Saray Koleksiyonları Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

                   Sarıkamış Kayak Merkezi Pistleri       

Sarıkamış kayak Merkezindeki  pistleri, sarı çam ormanları içerisinde yer alır ve  kayak alanının yüksekliği 2100 – 2634 metre aralığındadır. En Yüksek tepesini Bayraktepe adı verilir. Özellik ile tur kayağı ve Alp disiplini için uygun koşullara sahiptir. Çamlar arasında toplam uzunluğu 12 kmye uzanan toplam beş etaptan oluşan pist, 2500 metre yükseklikte yer almaktadır. Kayak merkezinde bir adet teleksi tesisi ile iki adet telesiyej bulunmaktadır.Toplamda 9 tane pist bulunuyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi Telefon Numaraları

 • Sarıkamış Alpına Konakları  telefon numarası 0474 413 73 83
 • Ce-Mar Sarıkamış Toprak Hotel  telefon numarası 0474 413 41 11
 • Dolina Sarıkamış Otel  telefon numarası 0474 413 66 66
 • Çamkar Otel telefon numarası 0474 4135259
 • Kar Otel  telefon numarası 0474 413 51 52
 • Sarıkamış Kızılay Oteli  telefon numarası: 0474 413 48 55

Hotel Aras : telefon numarası 0474 413 80 80

        Sarıkamış Kayak Takımları Fiyatları 2021      

 • Kayak Takımı: 40 TL
 • Kıyafet: 30 TL
 • Snowboard: 40 TL
 • Kask: 25 TL
 • Eldiven: 10 TL
 • Gözlük: 10 TL
 • Kızak (saati): 20 TL
OKUMALISIN  Oylat Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

 Sarıkamış Kayak Merkezi 2021 Skipass Ücretleri   

Sarıkamış Kayak Merkezi’nde 2020-2021 sezonu 1 günlük sınırsız kayak ücreti;

hafta içi 50 TL, hafta sonu ise 70 TL olarak uygulanmaktadır.

Tek Çıkış: 10 TL

10 Çıkış: 60 TL

20 Çıkış: 120 TL

50 Çıkış: 250 TL

100 Çıkış: 400 TL

Gece Kayağı: Tam gün sınırsız 80 TL (Gündüz + gece kayağı)

Hafta içi Sınırsız: 50 TL

Hafta sonu Sınırsız: 70 TL

    Sarıkamış Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?      

Kars iline İl dışından gelecekler Kayak severler için uçak, otobüs ve meşhur doğu ekspresi ile Kars şehir merkezine gelmeniz gerekiyor. İl merkezine geldikten sonra kayak merkezine giden dolmuşlara binmeniz yeterli olacaktır. Kayak merkezine Özel aracınızla gidecekseniz eğer, Kars Sarıkamış Kayak Merkezi şehir merkezine sadece 55 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ortalama 45-60 dk arası sürüyor.Sizlere tavsiyemiz aracınızın lastiklerinin kışlık lastik olması ve aracınızda zincir bulundurmanızdır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.