Sarımsaklı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sarımsaklı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Gezginler bu yazımızda sizlere Sarımsaklı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Sarımsaklı Plajı Nerede?                         

Sarımsaklı Plajı, Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde bulunuyor. Ayvalık İlçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunan bu plajda, 7 km uzunluğunda ve 100 m eninde bir kumsal bulunmaktadır. Ayvalık ilçesinin en çok tercih edilen plajı olan bu yerin etrafında birçok konaklama tesisi, kafeterya ve özellikle deniz mahsulleri satan restoranla bulunuyor. Şimdi sizlere Plaj Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

           Sarımsaklı Plajı Hakkında Bilgiler                

Sarımsaklı Plajı, ince kum özelliğiyle Balıkesir’de ki En iyi ve En Uzun plajlardan birisi olarak bilinir. Mavinin en güzel tonunun görebileceğiniz bu güzel plajda kilometrelerce uzanan altın renkleri kumsalı ile sizleri bekliyor.

Plajın denizinin sığ olmasından dolayı özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Bilen bilir Ayvalık ilçesinde nerede denize girerseniz girin suyu biraz soğuktur ama girince insan alışıyor. Tabi suyun içine girdiğiniz zaman suyunun temizliğini göreceksiniz. İnanılmaz derece berrak ve temizdir.

                    Sarımsaklı Plajı Giriş Ücreti                   

Plaj çok uzun bir sahile sahip olmasından dolayı Ücretli ve Ücretsiz yerleri bulunuyor.

Bazı yerlerine Giriş ÜCRETSİZDİR. Bu Alanlara Kendi Kamp Sandalyenizi getirip rahatça girebilirsiniz.

Fakat Sarımsaklı Sahili, Genel olarak Özel işletmeler tarafından işletilmekte olup Şemsiye & Şezlong Ücreti Alınmaktadır.

Plajda Şemsiye & Şezlong Ücretleri 2023 yılı itibari ile 100 – 200 TL arasıdır. Bu Fiyatlara Duş, Soyunma Kabini ve Wc kullanımı dahildir.

 

                Sarımsaklı Plajı’na Nasıl Gidilir?                  

  • Balıkesir ilinin  Ayvalık ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.
  • Balıkesir şehir merkezi ile Arası 180 km olup ortalama 2 saat sürmektedir.
  • Ayvalık ile mesafesi 18 km olup ortalama 25 dakika sürmektedir.
  • Bursa iline mesafe 280 km olup ortalama 3 saat 30 dakika sürmektedir.
  • İstanbul iline mesafe 520 km olup ortalama 7 saat 10 dakika kadar sürmektedir.
  • Kocaeli iline mesafe 429 olup ortalama 5 saat 30 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.