Anasayfa / Balıkesir / Sarımsaklı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sarımsaklı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sarımsaklı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?– Balıkesir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Sarımsaklı Plajı Nerede;

Sarımsaklı Plajı, Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde bulunuyor. Ayvalık İlçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunan bu plajda, 7 km uzunluğunda ve 100 m eninde bir kumsal bulunmaktadır. Ayvalık ilçesinin en çok tercih edilen plajı olan bu yerin etrafında birçok konaklama tesisi, kafeterya ve özellikle deniz mahsulleri satan restoranla bulunuyor. Şimdi sizlere Sarımsaklı Plajı Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

Sarımsaklı Plajı Hakkında;

Sarımsaklı Plajı, ince kum özelliğiyle Balıkesir’de ki en iyi plajlardan birisi olarak bilinir. Mavinin en güzel tonunun görebileceğiniz bu güzel plajda kilometrelerce uzanan altın renkleri kumsalı ile sizleri bekliyor.

Sarımsaklı plajının denizinin sığ olmasından dolayı özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Bilen bilir Ayvalık ilçesinde nerede denize girerseniz girin suyu biraz soğuktur ama girince insan alışıyor. Tabi suyun içine girdiğiniz zaman suyunun temizliğini göreceksiniz. İnanılmaz derece berrak ve temizdir.

OKUMALISIN  Göynük Çatak Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Sarımsaklı plajına giriş ücretsizdir, Fakat özel işletmeler tarafından işletilen alan bulunuyor. Burada şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Ya da kendi getirdiğini şemsiye ve şezlongla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Plajda soyunma odaları ve duş kabinleri bulunmaktadır.

Sarımsaklı Plajı Giriş Ücreti;

Sarımsaklı plajına Giriş ücretsizdir. Ücret karşılığında şezlong ve şemsiye kiralayabiliyorsunuz.

Sarımsaklı Plajı’na Nasıl Gidilir;

  • Balıkesir ilinin  Ayvalık ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.
  • Sarımsaklı Plajı-Balıkesir Arası 180 km olup ortalama 2 saat sürmektedir.
  • Sarımsaklı Plajı-Ayvalık arası 18 km olup ortalama 25 dakika sürmektedir.
  • Sarımsaklı Plajı-Bursa arası 280 km olup ortalama 3 saat 30 dakika sürmektedir.
  • Sarımsaklı Plajı-İstanbul arası 520 km olup ortalama 7 saat 10 dakika kadar sürmektedir.
  • Sarımsaklı Plajı-Kocaeli arası 429 olup ortalama 5 saat 30 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir