Şarlayık Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Amasya

Şarlayık Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Amasya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Şarlayık Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir –  Mangal & Piknik Yapılacak Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                            Şarlayık Mesire Yeri                                  

Şarlayık Mesire Yeri Amasya ilinin Gümüşhacıköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Gümüşhacıköy ilçesi Doluca köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Merzifon–Gümüşhacıköy karayolunun 12. Kilometresinde bulunmaktadır.

Bu mesire alanı özellikle doğal güzelliğiyle dikkat çekmektedir. Piknik alanlarının bol oluşu da yöreyi çekim unsuru kılan bir diğer özelliktir. Havuzu, şelalesi ve doğal güzelliği ile ziyaretçilerine huzur veren bir atmosferi var. özellikle şehrin yoğunluğundan kurtulmak ve huzur dolu vakit geçirmek için ideal yerlerden birisidir.

Mesire alanı içerisinde restoran bulunmaktadır. Açık ve kapalı alanları bulunan kendin pişir kendin ye konseptli et restoranı ve misafirlerin kendi yiyecek ve içeceklerini getirebildikleri ücretli mesire alanı olan bir yerdir. Mangal, semaver ve tüp getirilmesi yasaktır.  Bu sebeple herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur.

                    Şarlayık Mesire Alanı Nerede?                       

Şarlayık Mesire Yeri Amasya ilinin Gümüşhacıköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Gümüşhacıköy ilçesi Doluca köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Merzifon–Gümüşhacıköy karayolunun 12. Kilometresinde yer almaktadır.

                 Şarlayık Mesire Alanı Nasıl Gidilir?                 

Buraya hususi araç ya da tolu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Tabi ki buraya şahsi araç ile gelmek daha kolay olmaktadır.  Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Doluca Köyü minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.