Sarmaşık Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – ORDU

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sarmaşık Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Ordu’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sarmaşık Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – ORDU

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sarmaşık Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Ordu’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Sarmaşık Kaplıcaları              

Kaplıca, Ordu ilinin Fatsa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fatsa ilçesine bağlı Ilıca Köyünde bulunur. Fatsa ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 km mesafede yer almaktadır.  Ordu şehir merkezine yaklaşık olarak 34 km mesafede yer almaktadır.

Sarmaşık Kaplıcaları

Sarmaşık Kaplıcaları

Sarmaşık Kaplıca sularının sıcaklığı yaklaşık olarak 47 derecedir. Suyun bileşiminde kükürt ve çelik yer almaktadır. berrak, renksiz, kokusuz ve hafif milki lezzetindedir.

Kaplıca, Özel İdare tarafından işletilmekle birlikte modern bir tesisin kurulmaması, barınma ve konaklama olanaklarının güçlüğü karşısında gerçek değerini bulmaktan uzak kalmıştır.

Sarmaşık Kaplıcası

Sarmaşık Kaplıcası

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular özellikle;

Romatizma

Kireçlenme

Kadın hastalıkları (Rahim üşütmesi)

Mide, bağırsak ve idrar yolları iltihaplanması

Böbrek taşları ve alerjik türü kaşıntılarda etkili olup bünyesinde birçok minerali barındırmaktadır.

     Sarmaşık Kaplıcaları İletişim Bilgileri       

Tel: (0452) 443 50 26- 443 52 94- 443 60 02- 443 60 03

Fax: (0452) 443 53 34

             Sarmaşık Kaplıcaları Nerede?                

Kaplıca, Ordu ilinin Fatsa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fatsa ilçesine bağlı Ilıca Köyünde bulunur. Fatsa ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 km mesafede yer almaktadır.  Ordu şehir merkezine yaklaşık olarak 34 km mesafede yer almaktadır.

                  Sarmaşık Kaplıcaları Nasıl Gidilir?                 

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Fatsa merkezine gelip servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabah 07:00 den akşam 18:00’ e kadar dolmuş seferleri karşılıklı hizmet vermektedir. Fatsa Şehir Merkezinden hareket etmektedir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Fatsa merkezden Samsun-Ordu Yolu/D010/E70 ve Fatsa Ulubey Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.