Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Sarmaşık Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sarmaşık Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sarmaşık Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Ordu’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Sarmaşık Kaplıcaları Hakkında Bilgiler             

Sarmaşık Kaplıcaları, Ordu ilinin Fatsa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fatsa ilçesine bağlı Ilıca Köyünde bulunur. Fatsa ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 km mesafede yer almaktadır.  Ordu şehir merkezine yaklaşık olarak 34 km mesafede yer almaktadır.

 Sarmaşık Kaplıca sularının sıcaklığı yaklaşık olarak 47 derecedir. Suyun bileşiminde kükürt ve çelik yer almaktadır. berrak, renksiz, kokusuz ve hafif milki lezzetindedir.

Sarmaşık Kaplıcaları Özel İdare tarafından işletilmekle birlikte modern bir tesisin kurulmaması, barınma ve konaklama olanaklarının güçlüğü karşısında gerçek değerini bulmaktan uzak kalmıştır.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular özellikle;

Romatizma

Kireçlenme

Kadın hastalıkları (Rahim üşütmesi)

Mide, bağırsak ve idrar yolları iltihaplanması

Böbrek taşları ve alerjik türü kaşıntılarda etkili olup bünyesinde birçok minerali barındırmaktadır.

OKUMALISIN  Teke Taşşağı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

               Sarmaşık Kaplıcaları İletişim Bilgileri;         

Tel: (0452) 443 50 26- 443 52 94- 443 60 02- 443 60 03

Fax: (0452) 443 53 34

                     Sarmaşık Kaplıcaları Nerede?                

Sarmaşık Kaplıcaları, Ordu ilinin Fatsa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Fatsa ilçesine bağlı Ilıca Köyünde bulunur. Fatsa ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 km mesafede yer almaktadır.  Ordu şehir merkezine yaklaşık olarak 34 km mesafede yer almaktadır.

                  Sarmaşık Kaplıcaları Nasıl Gidilir?         

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Fatsa merkezine gelip servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabah 07:00 den akşam 18:00’ e kadar dolmuş seferleri karşılıklı hizmet vermektedir. Fatsa Şehir Merkezinden hareket etmektedir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Fatsa merkezden Samsun-Ordu Yolu/D010/E70 ve Fatsa Ulubey Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Kılıç Ali Paşa Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir