Sarot Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – BOLU

Sarot Kaplıcası Nerede –  Nasıl Gidilir – BOLU

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sarot Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıca’nın Faydaları ve Şifaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Sarot Kaplıcası Hakkında Bilgiler            

Kaplıca, Bolu ilinin Mudurnu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti beldesinde bulunur. Bolu merkeze yaklaşık olarak 67 km mesafededir. Mudurnu ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 35 km mesafededir.

Kaplıca, 1500 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Çevresinde eski dönemlere ait pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Büyük İskender’in Sarato’ya geldiğini ve birkaç gün kaldığını belirten bir kitabe halen kaplıcanın kurnasının önündedir. Tarihi bir hamamı vardır. Acı sular grubuna girmektedir.

Suyun sıcaklığı 66 ºC’dir. Hipertermal, hipotonik maden suyu, sülfatlı, sodyum ve kalsiyumlu bir yapıya sahiptir.

İçmeler: İçme kürü şeklinde kullanıldığında idrar yolu ve böbrek rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Su Banyosu: banyo olarak kullanıldığında ise romatizma hastalıklara iyi gelmektedir.

                                     Sarot Kaplıcası Konaklama                  

Sarot Kaplıcası bölgesinde konaklamak oldukça kolaydır. Bu bölgede birçok otel ve pansiyon yer almaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkânı olması burayı daha çekici bir duruma getirmektedir. Kaplıcaya gelenler köyde bulunan pansiyonlarda konaklama yapabilmektedir. Ayrıca bölgede büyük ve modern tesisler faaliyete geçmiştir.

                                         Sarot Kaplıcası Nerede?                   

Kaplıca, Bolu ilinin Mudurnu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti beldesinde bulunur. Bolu merkeze yaklaşık olarak 67 km mesafededir. Mudurnu ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 35 km mesafededir.

                            Sarot Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?                

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Bolu ilinde merkezden kalkan Mudurnu servisleriyle ulaşım sağlayabilirler.  Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Mudurnu merkezden D140 üzerinden tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments