Anasayfa / Ege Bölgesi / Sarpıncık Deniz Feneri Nerede – Nasıl Gidilir?

Sarpıncık Deniz Feneri Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sarpıncık Deniz Feneri Nerede – Nasıl Gidilir? İzmir’de  Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sarpıncık Deniz Feneri, İzmir ilinin Karaburun ilçe merkezinde 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Fener, 1938 yılından günümüze kadar denizde oluşan tehlikeleri gemilere bildirme,  Etrafı aydınlatma ve Gemilere yol gösterme görevini yapmaktadır.

Sarpıncık Deniz Feneri Hakkında;

Sarpıncık Deniz Feneri, 10 Ocak 1938 tarihinde yapılmış olup günümüzde hala aktif olarak kullanılmaktadır. Deniz seviyesinden 97 metre yükseklikte olup ortalama 12 mile kadar görünme erişimine sahiptir. Güneş enerjisi ile çalışan bu fener 12 metre yüksekliktedir.  Sarpıncık Deniz Fenerinin yanında görevlinin kalması için küçük birde evde bulunuyor.

Sarpıncık Deniz Feneri muhteşem bir manzaraya sahiptir. Sağ  tarafında Midilli adası, Sol tarafında ise Sakız adası ile sizlere adeta görsel bir sunum yapmaktadır. Bulunduğu yer itibari ile tam anlamıyla bir seyir terasıdır. Urla – Karaburun yol üzerinde gittiğinizde yol boyunca birbirinden güzel koyları ve manzaraları göreceksiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler için harika bir yerdir. Özellikle gün batımlarında burada olursanız eğer güzel açılar yakalayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Kartalkaya Kayak Merkezi Fiyatları 2021?

Sarpıncık Deniz Feneri çevresinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden gitmeden önce yanınıza eksik bir malzeme almayın. Piknik ve Kamp içinde uygun yerler bulunuyor. Kaynak suyunun olmadığını da belirtelim.

Sarpıncık Deniz Feneri’ne Nasıl Gidilir?

Sarpıncık Deniz Feneri, İzmir ilinin Karaburun ilçe merkezinde 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. İzmir’den hareket edip Karaburun ilçe merkezine geldiğinizde Yeni iskele olarak bilinen yerden  devam ettiğinizde 10 km sonra yarım adanın uç noktasında Sarpıncık Köyü yakınlarına geleceksiniz. Burada bulunan yönlendirici Tabelalardan Sarpıncık Deniz Feneri takip ederek  ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken Tabeladan sonra toprak yola gireceksiniz 5 km boyunca toprak bir yol olduğunu belirtmek isteriz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin Gezilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir