Anasayfa / Doğal Güzellikler / Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede-Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı

İzmir Belediyesi tarafından Çiğli ilçesine bağlı Sasalı ‘da kültür parkın altı katı büyüklüğünde, 1800 dönüm yer üzerine kurulan bu yer, İzmirlilerin Doğayla iç içe piknik yaptığı İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın devamı niteliğindeki Aileniz veya arkadaşlarınızla plan yapıp eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz bir alandır.

Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Hakkında;

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı, Ege Bölgesinin en büyük piknik alanı olma özelliğini taşımaktadır. Piknik Alanı yanı başında bulunan Kent Ormanı ile birlikte toplam 1800 dönüm arazi üzerine kurulmuştur.

Kent Ormanı ve Sasalı Piknik Alanı içinde 10 kilometre ulaşım yolu, 8 kilometre yürüyüş yolu, 3 basketbol sahası, 3 voleybol sahası ve 3 çocuk oyun parkı, 500 tane masa bulunmaktadır. Kent Ormanı içerisinde, yaklaşık 150 bin okaliptüs, çam, söğüt ağaçları bulunmaktadır. Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı, sadece Piknik, mangal gibi hizmetlerin dışında basketbol, voleybol sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, çocuklu aileler için oyun alanları ile gelen ziyaretçilerine keyifli anlar sunmaktadır. Piknik alanı içerisinde ayrıca bulunan çeşme ve tuvaletler ile temel ihtiyaçlar da karşılanabilmektedir.

OKUMALISIN  Cezayir Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sasalı piknik alanı içerisinde bulunan Kafeteryalarda piknik ve mangal için gerekli olan temel ihtiyaçlarınızı da temin edebilirsiniz. Evde unuttum keşke alsaydık diyebileceğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Mangallık, Semaver, Bisiklet, Kömür, Hamak, Çay-Kahve aradığınız her şey burada var.

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri;

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanına giriş ücretsizdir. Ziyaret Saatleri şu şekildedir;

Yaz Saati (Hafta İçi): 09:00 – 21.00

Yaz Saati (Hafta Sonu): 08:00 – 22.00

Kış Saati (Her Gün): 09:00 – 16:30

Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanına Nasıl Gidilir;

İzmir ilinin Çiğli ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Araç ile gelmek isteyenler; Çevre yolu Çiğli istikametinde Sasalı yol ayrımına girerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 777 ya da 751 numaralı halk otobüslerini kullanarak buraya ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Yenir – Neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir