Savcılı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik & Mangal – Kırşehir

Savcılı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik & Mangal – Kırşehir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Savcılı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Mangal Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                Savcılı Plajı Hakkında Bilgiler                        

Savcılı Plajı, Kırşehir ilinin Kaman ilçesinde Hirfanlı Baraj Gölü Kızılırmak Nehri kıyısında Savcılı Büyükoba Köyünde bulunan bu yer Halk arasında Bozkırın Plajı olarak bilinir. Özellikle Hafta sonları yoğun bir şekilde talep gören yerde,  3 km’lik halk plajı200 kamelya (mini çardak), 10 adet hafta sonu evi, su sporları,  açık ve kapalı duş kabinleri ile yöre halkı ve çevre illerden gelen ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir.

Savcılı Plajının sahili kum şeklindedir. 100 metre ilerlediğinizde boy hizasına gelmektedir. Sahil kenarında 200 tane mini çardak bulunmaktadır. Bu çardaklara oturabilirsiniz. Çardak etrafında ateş yakarak Piknik & Mangal yapabilirsiniz, mangal yapmak için saclar bulunuyor. Çardaklar arası 1.5-2 metre arasındadır. Çeşme ve mescit bulunuyor. Küçük büfeler bulunuyor, birtakım ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

                 Savcılı Plajı Giriş Ücreti                             

Plaja girişte, Tesise giriş otopark ücreti adı altında ücr et alınmaktadır.

Savcılı Plajı Giriş Ücreti 2022 yılı itibariyle 20 TL’dir.

              Savcılı Plajı’na Nasıl Gidilir?                       

Savcılı Plajı, Kırşehir ilinin Kaman ilçesinde Hirfanlı Baraj Gölü Kızılırmak Nehri kıyısında Savcılıbüyükoba Köyünde bulunan bu yere gelmek için, Aracınızla Kaman ilçesinden Savcılıbüyükoba Köyünden devam eden yol boyunca devam ettiğinizde tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments