Savcılı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Savcılı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Savcılı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Kırşehir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Savcılı Plajı Hakkında;

Kırşehir ilinin Kaman ilçesinde Hirfanlı Baraj Gölü-Kızılırmak Nehri kıyısında Savcılıbüyükoba Köyünde bulunan bu yer Halk arasında Bozkırın plajı olarak bilinir. Özellikle Hafta sonları yoğun bir şekilde talep gören yerde,  3 km’lik halk plajı200 kamelya(mini çardak), 10 adet hafta sonu evi, su sporları,  açık ve kapalı duş kabinleri ile yöre halkı ve çevre illerden gelen ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir.

Savcılı Plajı, sahili kum şeklindedir. 100 metre ilerlediğinizde boy hizasına gelmektedir. Sahil kenarında 200 tane mini çardak bulunmaktadır. Bu çardaklara oturabilirsiniz. Çardak etrafında ateş yakarak piknik yapabilirsiniz, mangal yapmak için saclar bulunuyor. Çardaklar arası 1.5-2 metre arasındadır. Çeşme ve mescit bulunuyor. Küçük büfeler bulunuyor, birtakım ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

Savcılı Plajı Giriş Ücreti;

Plaja girişte, Tesise giriş otopark ücreti adı altında ücret alınmaktadır. 2019 yılı itibariyle 10 TL’dir.

OKUMALISIN  Bodrum Karaada Nerede-Nasıl Gidilir?

Savcılı Plajı’na Nasıl Gidilir;

Kırşehir ilinin Kaman ilçesinde Hirfanlı Baraj Gölü-Kızılırmak Nehri kıyısında Savcılıbüyükoba Köyünde bulunan bu yere gelmek için, Aracınızla Kaman ilçesinden Savcılıbüyükoba Köyünden devam eden yol boyunca devam ettiğinizde tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.