Savruk Mağarası ve Şelale Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Savruk Mağarası ve Şelale Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Savruk Mağarası ve Şelale Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Savruk Mağarası ve Şelalesi Nerede?             

Savruk Mağarası ve Şelale Kahramanmaraş ilinin Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Karamanlı ve Hacınınoğlu köyü arasında bulunmaktadır. Halk arasında  Savruk, Savan veya Sarıkız isimleriyle alınmaktadır.

                 Savruk Mağarası Hakkında Bilgiler               

Mağarada yapılan incelemelerde mağaranın Paleosen Dönemde oluştuğu belirtilmiştir. Mağara içerisinde sarkıt ve dikitler harika bir görsel şölen sağlıyor. Mağara dışında ise sizler şelale karşılıyor. Piknik alanları bulunan güzel bir yerdir.

Kahramanmaraş’ın turizm alanlarının çoğaltılması ve bu alandaki potansiyelin geliştirilmesi amacıyla Dulkadiroğlu Belediyesi’nin başlattığı çalışmaları ile Savruk Şelalelerini turizmin hizmetine sundu. Savruk Şelalesi ve Mağarası arasından 200 metrelik bir mesafe var. İki doğa harikasını aynı anda görebilirsiniz.

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Savruk Şelalelerini sezona hazırlayan Dulkadiroğlu Belediyesi, burada yapılan çalışmaların tamamlandığını, rahatlıkla gelinilebileceğini söylediler..

         Savruk Mağarası ve Şelalesi Giriş Ücreti           

Mağara ve Şelale’ye Giriş ÜCRETSİZDİR..

     Savruk Mağarası ve Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?     

Savruk Mağarasına özel aracınızla gitmek isterseniz ilk olarak Dulkadiroğlu ilçesine gelerek buradan tabelaları takip ederek Savruk Mağarasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizlere konum bilgisi vererek kolay yoldan adres almanızı sağlamaya çalışacağım.

Savruk Mağarası, Karamanlı Köyü ve Hacınınoğlu Köyü arasında bulunmaktadır. Bu köylere Kahramanmaraş il merkezinden günlük araçlar kalkmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.