Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Savruk Mağarası ve Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Savruk Mağarası ve Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Savruk Mağarası ve Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir? – Kahramanmaraş Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Savruk Mağarası ve Şelalesi

Savruk Mağarası ve Şelalesi, Kahramanmaraş ilinin Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Karamanlı ve Hacınınoğlu köyü arasında bulunmaktadır. Savruk, Savan veya Sarıkız isimleriyle alınmaktadır. Mağarada yapılan incelemelerde mağaranın Paleosen Dönemde oluştuğu belirtilmiştir. Mağara içerisinde sarkıt ve dikitler harika bir görsel şölen sağlıyor. Mağara dışında ise sizler şelale karşılıyor. Piknik alanları bulunan güzel bir yerdir.

Kahramanmaraş’ın turizm alanlarının çoğaltılması ve bu alandaki potansiyelin geliştirilmesi amacıyla Dulkadiroğlu Belediyesi’nin başlattığı çalışmaları ile Savruk Şelalelerini turizmin hizmetine sundu. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Savruk Şelalelerini sezona hazırlayan Dulkadiroğlu Belediyesi, burada yapılan çalışmaların tamamlandığını bildirdi.

Savruk Mağarası ve Şelalesine Nasıl Gidilir?

Savruk Mağarası ve Şelalesi, özel aracınızla gitmek isterseniz ilk olarak Dulkadiroğlu ilçesine gelerek buradan tabelaları takip ederek Savruk Mağarası ve Şelalesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizlere konum bilgisi vererek kolay yoldan adres almanızı sağlamaya çalışacağım.

OKUMALISIN  Burgazada Kalpazankaya Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

Savruk Mağarası, Karamanlı Köyü ve Hacınınoğlu Köyü arasında bulunmaktadır. Bu köylere Kahramanmaraş il merkezinden günlük araçlar kalkmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir