Sazlıca Plajı – Koyu Nerede-Nasıl Gidilir?

Sazlıca Plajı – Koyu Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sazlıca Plajı – Koyu Nerede-Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Sazlıca Plajı – Koyu

İzmir ilinin Foça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Koy Eski Foça ile Yeni Foça arasındadır. Yeni Foça’ya 2 km Eski Foça’ya ise 16 km mesafede bulunuyor. Kent merkezinden 75 km uzaklıktadır.

Sazlıca Koyunun etrafında irili ufaklı birçok koy bulunmaktadır. Sazlıca Koyu üzerinde irili ufaklı plajlar mevuttur. Üç ayrı plajı bulunmaktadır. Genellikle plajları kum çakıl karışımından oluşuyor. Deniz tabanında ise iri taşlar mevcut. Denizi temiz ve berraktır. Suları oldukça soğuktur. Çok sayıda denizkestanesi olduğundan deniz ayakkabılarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederim.

Koyda bulunan Küçük kumsal alan diğerlerine göre daha fazla talep görmektedir. Çok dar bir kumsalı var. Plaj kumu çok güzel bir yapıya sahip. Denizkestanesi olmadığından özellikle çocuklu aile için ideal bir plaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle dalış yapanlar için dalış kulübü bulunmaktadır. Ayrıca balık tutma, doğa yürüyüşü gibi daha farklı pek çok aktivite de yapabilirsiniz.

OKUMALISIN  Bektaşağa Göleti Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Piknik - Park Yıldız?

Sazlıca Kamp Alanı

Bu bölgede kamp ve piknik alanı olmak üzere iki farklı bölüm yer alıyor. Karavan kampı ve çadır kampı olmak üzere iki farklı kamp imkânı mevcuttur. Özellikle çadır kampının hem sahilde hem de ormanlık alanda iki bölümü vardır. Karavan kamp alanı ise alana girişin hemen sağ tarafında yer alıyor.

Kamp alanında Duş, WC, buzdolabı, elektrik hizmetleri verilmektedir. Geceleri harekete duyarlı sensörler ile Kampın güvenliği sağlanıyor.

Bu alan gençlerin, ailelerin, karavancıların çadırcıların, dalgıçların, günübirlikçilerin uğrak yeridir. Herkese hitap ediyor. Hafta sonları günübirlikçilerin uğrak yeri olduğu için oldukça yoğundur. Bu sebeple sabah erken saatlerde gelmenizi tavsiye ederim.

Sazlıca Plajı – Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

İzmir ilinin Foça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Koy Eski Foça ile Yeni Foça arasındadır. Yeni Foça’ya 2 km Eski Foça’ya ise 16 km mesafede bulunuyor. Kent merkezinden 75 km uzaklıktadır.

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Foça merkezden Yeni Foça minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile Çanakkale üzerinden Eski Foça sapağına girildikten sonra Yenibağarası Köyü içerisinden Yenifoçaya dönülerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.