Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı-Darıca Millet Bahçesi – Hobbit Ev

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı-Darıca Millet Bahçesi – Hobbit Ev

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı – Hobbit Evleri – Oyun Köyü Nerede – Nasıl Gidilir? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, Darıca Millet Bahçesi olarak ta bilinen yer Kocaeli İlinin Gebze İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Denize sıfır bir konumda olmasından dolayı Darıca Sahil Park olarak ta anılmaktadır. Sahil Parkında Neler yapılır, Çocuk Oyun Köyü ve ayrıntılar hakkında bilgiler vereceğiz.

              Darıca Mİllet Bahçesi Hakkında Bilgiler           

Sahil Parkında Yapılacak En Güzel Aktivite olarak Deniz Kenarında yürüyüş yapmak desek hiçte yanlış olmaz. 1. Ve 2. Etap olarak tamamlanması planlanan bu yerde, Bisiklet ve Yürüyüş alanları, Seyir Tepesi, Dinlenme Bankları, Çocuk Oyun Köyü, Mescid, Piknik Alanı, Hobbit Evlerinin olduğu Bölüm, Wc ve Fayton Cafe bulunmaktadır.  (Not: Fayton cafe, Kış aylarında kapalı oluyor, Siz buraya gelirken eksik bir şey getirmemeye dikkat edin)

Sahil Parkında Ayrıca, Olta Balıkçılığı yapabilir, Martıları Besleyebilir, Yüzebilir, Banklara veya Deniz kenarında bulunan taşlara oturup Muhteşem Deniz Manzarasını seyredebilirsiniz. Deniz Kenarında veya Seyir Tersında bulunan Ahşap bankalara oturup evden getirdiğiniz yiyecekleri yiyebilirsiniz. Ateş Yakmak, Mangal ve Semaver Yakmak YASAKTIR.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Hobbit Evleri

                            Hoobit Köyü Nerede                                    

Hobbit Evleri ilk olarak Kocaeli il merkezinde Ormanya Doğal Yaşam Parkı olarak bilinen yerde yapılmış ve kısa sürede ilgi odağı olmuştur. Özellikle sosyal medya da ilgi gören bu yere il dışından görmeye gelen ziyaretçiler olmaktadır.

OKUMALISIN  Çankırı Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2021

Darıca Millet Bahçesi…

Darıca ilçe sınırlarında bulunan bu sahil parkına, yapılan yeni etap bölümünde çok Sayıda Hobbit evi yapılmıştır. Hobbit Köyü ismi verilen bu yerde cıvıl cıvıl kuş sesleri eşliğinde, yemyeşil çimenlerin üstünde gezebiliyor. Hem de harika fotoğraf kareleri yakalıyabiliyorsunuz.

Not: Hobbit Köyündeki bu evlere giremiyorsunuz. Sadece görsel olarak sizlere hizmet vermektedir.

             Çocuk Oyun Köyü Hakkında Bilgiler              

Çocuk Oyun Köyünden Bahsedecek olursak, oldukça geniş bir alanda olması çocuklar için çok eğlenceli olmaktadır. Tırmanma İpleri, Kaydıraklar, Survıvor parkurunu andıran oyun alanı ve toprak kum havuzlarıyla oldukça büyük ve keyifli bir yerdir. Çocuklu aileler için çok uygun bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklar oyun oynarken sizlerde kenarlarda bulunan banklara oturarak dinlenebilirsiniz.

  Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkında Yüzülür mü?

Sahil Park alanı içerisinde bir bölümde(cankurtaran Hizmeti verilen alan) yüzebilirsiniz. Sahil Parkında yüzmenin yasak olduğu yerlerde yüzmeyiniz. Bu alanda  uyarıcı Levhalar bulunuyor. Lütfen dikkat ediniz.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Giriş Ücreti 

Sahil Parkına Giriş ÜCRETSİZDİR.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Açılış – Kapanış Saatleri;

Sahil Kenarında bulunan bir yer olduğundan dolayı Giriş-Çıkış saati ile ilgili bir sınırlama yoktur.

OKUMALISIN  Gebze'de Gezilecek En İyi 10 Yer - Gebze Gezilecek Yerler - Kocaeli

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’na Nasıl Gidilir?

             Darıca Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?                          

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, Kocaeli İlinin Darıca İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde olmasından dolayı ulaşım oldukça kolaydır. Sahil parkı yeni etapların tamamlanması ile birlikte Eskihisar sahili ile birleştirilmiştir.

Yani, Bu Parka otobüsle gelerek 2 yerden de giriş yapabilirsiniz. 1. Giriş Darıca’dan 2. Giriş ise Eskihisar Feribot İskelesinin olduğu yerdendir. Bu hat numaraları şöyle….

                            Toplu Taşıma ile Gelecekler                              

502 No’lu Gebze – Darıca arası hizmet veren  Özel Halk otobüslerine binerek kolayca ulaşabilirler.

525 S Çayırova – Yavuz Selim – Darıca arası hizmet veren  otobüse binerek kolayca ulaşabilirler.

406 No’lu Gebze – Eskihisar arası hizmet veren Özel Halk otobüsüne binerek kolayca ulaşabilirler.

(Eskihisar Sahiline giden araçlara bindiğinizde Eskihisar Feribot iskelesinin olduğu noktadan Sahil Parkına Giriş yapabilirsiniz.)

Ayrıca, yapımına başlanan Güzeller OSB – Darıca Sahili arasında yapımına devam edilen metro hattı bittiğinde sizlere kolay ulaşım imkanı olacaktır.

Şahsi Araç ile Gelecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Gulay ozan dedi ki:

    Merhaba
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Umarım Faydalı olmuştur. Biz Teşekkür ederiz.