Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Hobbit Evleri Nerede?

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Hobbit Evleri Nerede?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı – Hobbit Evleri ve Oyun Köyü Nerede – Nasıl Gidilir? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, Kocaeli İlinin Gebze İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Denize sıfır bir konumda olmasından dolayı Darıca Sahil Park olarak ta anılmaktadır. Sahil Parkında Neler yapılır, Çocuk Oyun Köyü ve ayrıntılar hakkında bilgiler vereceğiz.

     Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Hakkında;    

Sahil Parkında Yapılacak En Güzel Aktivite olarak Deniz Kenarında yürüyüş yapmak desek hiçte yanlış olmaz. 1. Ve 2. Etap olarak tamamlanması planlanan bu yerde, Bisiklet ve Yürüyüş alanları, Seyir Tepesi, Dinlenme Bankları, Çocuk Oyun Köyü, Mescid, Piknik Alanı, Hobbit Evlerinin olduğu Bölüm, Wc ve Fayton Cafe bulunmaktadır.  (Not: Fayton cafe, Kış aylarında kapalı oluyor, Siz buraya gelirken eksik bir şey getirmemeye dikkat edin)

Sahil Parkında Ayrıca, Olta Balıkçılığı yapabilir, Martıları Besleyebilir, Yüzebilir, Banklara veya Deniz kenarında bulunan taşlara oturup Muhteşem Deniz Manzarasını seyredebilirsiniz. Deniz Kenarında veya Seyir Tersında bulunan Ahşap bankalara oturup evden getirdiğiniz yiyecekleri yiyebilirsiniz. Ateş Yakmak, Mangal ve Semaver Yakmak YASAKTIR.

OKUMALISIN  Bursa Uludağ Çobankaya Çadır Kamp Alanı Nerede - Nasıl Gidilir?

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Hobbit Evleri

Hoobit Köyü Nerede

Hobbit Evleri ilk olarak Kocaeli il merkezinde Ormanya Doğal Yaşam Parkı olarak bilinen yerde yapılmış ve kısa sürede ilgi odağı olmuştur. Özellikle sosyal medya da ilgi gören bu yere il dışından görmeye gelen ziyaretçiler olmaktadır.

Darıca ilçe sınırlarında bulunan bu sahil parkına, yapılan yeni etap bölümünde çok Sayıda Hobbit evi yapılmıştır. Hobbit Köyü ismi verilen bu yerde cıvıl cıvıl kuş sesleri eşliğinde, yemyeşil çimenlerin üstünde gezebiliyor. Hem de harika fotoğraf kareleri yakalıyabiliyorsunuz.

Not: Hobbit Köyündeki bu evlere giremiyorsunuz. Sadece görsel olarak sizlere hizmet vermektedir.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Çocuk Oyun Köyü Hakkında;

Çocuk Oyun Köyünden Bahsedecek olursak, oldukça geniş bir alanda olması çocuklar için çok eğlenceli olmaktadır. Tırmanma İpleri, Kaydıraklar, Survıvor parkurunu andıran oyun alanı ve toprak kum havuzlarıyla oldukça büyük ve keyifli bir yerdir. Çocuklu aileler için çok uygun bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklar oyun oynarken sizlerde kenarlarda bulunan banklara oturarak dinlenebilirsiniz.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkında Yüzülür mü?

Sahil Park alanı içerisinde bir bölümde(cankurtaran Hizmeti verilen alan) yüzebilirsiniz. Sahil Parkında yüzmenin yasak olduğu yerlerde yüzmeyiniz. Bu alanda  uyarıcı Levhalar bulunuyor. Lütfen dikkat ediniz.

OKUMALISIN  Gebze Gezilecek Yerler - Gebze Gezi Rehberi - Kocaeli

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Giriş Ücreti;

Sahil Parkına Giriş ÜCRETSİZDİR.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Açılış – Kapanış Saatleri;

Sahil Kenarında bulunan bir yer olduğundan dolayı Giriş-Çıkış saati ile ilgili bir sınırlama yoktur.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’na Nasıl Gidilir;

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, Kocaeli İlinin Darıca İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde olmasından dolayı ulaşım oldukça kolaydır. Sahil parkı yeni etapların tamamlanması ile birlikte Eskihisar sahili ile birleştirilmiştir. Yani, Bu Parka 2 yerden de giriş yapabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gelecekler, Darıca’dan 400MR – 502 No’lu  yeşil otobüslere binerek kolayca ulaşabilirler. Ayrıca, yapımına başlanan Güzeller OSB – Darıca Sahili arasında yapımına devam edilen metro hattı bittiğinde sizlere kolay ulaşım imkanı olacaktır. Eskihisar Sahiline giden araçalara bindiğinizde Eskihisar Feribot iskelesinin olduğu noktadan Sahil Parkına Giriş yapabilirsiniz.

Şahsi Araç ile Gelecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.