Şehzadeler Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AMASYA

Şehzadeler Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AMASYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şehzadeler Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Müze, Amasya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Amasya’nın merkezine bağlı Hatuniye Mahallesinde bulunur. Şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Alçak Köprü’nün ayağında, Kral Kaya Mezarlarının eteklerinde, Yeşilırmak’ın kıyısındaki eski sur duvarları üzerinde bulunmaktadır.

Müze; iki katlı ahşap binada faaliyet göstermektedir. Burada bulunan halı ve duvar dekorları 15-16. yy.’lara ait bir Anadolu Türk evinin tam olarak bugüne taşınmış halidir.

Amasya’da sancağa çıkan şehzadelerin heykelleri bulunuyor..

Alt katta Amasya’da valilik yapan fakat sultan olma fırsatı bulamayan şehzadelerin Balmumu heykelleri, üst katta ise Amasya’da valilik yapıp, sonra Osmanlı Devleti’nde sultan olan Şehzadelerin Balmumu Heykelleri sergilenmektedir. Bu heykeller aslına uygun resimlerinden yola çıkarak yaptırılmıştır.

Sultan ve şehzadelerin yaşadıkları dönemlerinin ayrıntılı olarak öğrenilebilmesi için her heykelin kendisini ve döneminin önemli görülen yanlarını anlattığı bir video filmi sürekli biçimde oynatılmaktadır.

               Şehzadeler Müzesi Giriş Ücreti                       

Şehzadeler Müzesi 2023 Yılı Giriş Ücreti 10 TL

Müze Kart Geçerli Değildir.

                             Müze Ziyaret Saatleri                            

Müze, haftanın her günü 09:00 – 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Yaz aylarında 19:00’a kadar ziyaret edilebilmektedir.

                      Şehzadeler Müzesi Nerede?                        

Müze, Amasya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Amasya’nın merkezine bağlı Hatuniye Mahallesinde bulunur. Şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Alçak Köprü’nün ayağında, Kral Kaya Mezarlarının eteklerinde, Yeşilırmak’ın kıyısındaki eski sur duvarları üzerinde bulunmaktadır.

                Şehzadeler Müzesi Nasıl Gidilir?                 

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelenler Amasya otogarından servislerle ya da yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirler.

Hususi araç ile gelenler öncelikle Amasya merkeze gelmelidirler. Şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.